Європейський банк реконструкції і розвитку відмовив у подальшому кредитуванні підприємству “Миронівський хлібопродукт”, власником якого є колишній заступник глави Адміністрації колишнього президента Петра Порошенка Юрій Косюк, повідомляє австрійське видання Kurier. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.
“Не буде більше мільйонів ЄС для гіганта з виробництва курей, який експортує з України в ЄС куряче м’ясо шляхом хитрощів”, - йдеться в повідомленні.
Компанія планувала поглинути словенський агрохолдинг Perutnina, для чого їй потрібні були кредити від ЄБРР в рамках програми розширення.
Раніше, за даними видання, МХП знайшла спосіб обійти жорсткі обмеження на експорт курячого філе в ЄС. Курятина з кісткою відправлялася на заводи ЄС без сплати будь-яких мит, а далі кістка відрізали, а м’ясо продавали як куряче філе. Таким чином, курячі грудки вважалися продуктом ЄС і продавалися не тільки в ЄС, але і безмитно йшли на експорт на треті ринки, такі як Південна Африка.
Кредити від країн ЄС, які повинні були піти на фінансування подальшого розширення промислового гіганта по виробництву курей, були скасовані Європейським банком розвитку ЄБРР.
ЄБРР, очевидно, вирішив не використовувати державні гроші для просування монопольного становища групи. Крім того, МХП підозрюється в недотриманні стандартів роботи з тваринами, екологічних і соціальних стандартів і роботі сумнівними методами.
“Хороші новини для виробників м’яса птиці в ЄС, а також для громадян”, – заявив депутат Європарламенту Томас Вайц, який відстежував діяльність МХП в Європі.
Група МХП, яка є 6 по величині виробником м’яса птиці в Європі і 4 по величині землевласником в Україні, на протязі багатьох років розробляє стратегію швидкого розширення. Компанія виробляє в 4 рази більше курячого м’яса, ніж у всій Австрії, зазначає видання. МХП також працює в Словаччині, Нідерландах.
Проект, який передбачає можливе виділення Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) українському агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) EUR100 млн фінансування, потребує доопрацювання, повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов.
“Інформація деяких ЗМІ про те, що ЄБРР нібито відхилив цей проект, не відповідає дійсності. Він навіть не виносилося на розгляд ради директорів банку”, – сказав він в четвер.
Усов відзначив, що нова планова дата його розгляду директорами банку буде оголошена додатково.
До інформації: в січні цього року ЄБРР повідомив, що в березні 2019 року може розглянути питання про надання EUR100 млн агрохолдингу на придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.
Джерело: propozitsiya.com