Сезон жимолості в Україні можна вважати відкритим, повідомляють експерти EastFruit. Перші партії цієї самої ранньої з кущових ягід в Україні можна вже знайти на оптових ринках України, а великі партії будуть доступні вже до вихідних. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
Експерти відзначають, що сезон жимолості в цьому році починається пізніше звичайного у зв’язку з прохолодною погодою в першій половині травня. Правда в західних регіонах країни дощі тривають, що може негативно позначитися на термінах поставки та якості жимолості. Також найближчим часом погода буде дощовою і в Центральній Україні, де зосереджені значні площі жимолості.
Перші, поки дуже малооб’ємні партії жимолості на оптовому ринку продаються в середньому по 180-200 грн/кг, однак, на думку учасників ринку, в кінці тижня ціна, коли на ринок вийдуть великі виробники, на жимолость може знизитися приблизно до 150 грн/кг. Скептики ж взагалі вважають, що ціни на цю ягоду впадуть нижче 100 грн/кг в розпал сезону.
«Жимолость в Україні тільки набирає популярність, а основні комерційні плантації ще не вступили в товарне плодоношення, тому обсяг ринку досить обмежений, так само як і пропозиція – валовий збір жимолості в 2019 році, за нашими оцінками, навряд чи перевищить 20-25 т. Щодо цінової політики, ми очікуємо, що ціна складе 150-200 грн/кг ($5,7-7,6 за кг) за якісну фасовану ягоду в роздрібних мережах, тобто приблизно на рівні минулого 2018 року», – прогнозував двома тижнями раніше в своєму блозі на EastFruit Олександр Ярещенко, кандидат з сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України.
Як бачимо, поки що ціни формуються в цьому діапазоні, проте не факт, що ціна втримається на даному рівні до кінця сезону.
Учасники ринку відзначають, що є величезна різниця в смакових якостях жимолості різних сортів, і що найбільш смачні сорти цієї ягоди можуть продаватися значно дорожче, ніж всі інші. Проте, якщо врахувати, що більшість споживачів в Україні ніколи не чули і не пробували цю ягоду, то дуже складно очікувати, що вони будуть в змозі розрізняти ще й різні сорти жимолості.
У будь-якому випадку, цей сезон, швидше за все, знову не стане показником з точки зору оцінки перспектив жимолості на ринку України. При таких обсягах мова про експорт або переробку цієї ягоди, швидше за все, йти також не може. Однак, в кулуарах конференції «Ягідний бізнес України 2019: Замороження і свіжий ринок», представники розплідників зізнавалися, що попит на саджанці жимолості в Україні залишається дуже високим, і що їм вдалося реалізувати весь обсяг в цьому сезоні, і саджанців навіть не вистачало для повного задоволення внутрішнього попиту.
Джерело: propozitsiya.com