Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», з початку травня на українському експортному ринку (базис FOB) зберігається тенденція поступового зростання цін на кукурудзу. За підсумками травня ціни на зернову зросли на 7-8 USD/т, в червні – на 10-12 USD/т, а за першу половину липня – в середньому на 5 USD/т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
Даний ціновий тренд викликаний, перш за все, побоюваннями щодо зниження виробництва зернових у США через несприятливі погодні умови, а також збільшенням інтересу китайських імпортерів до української кукурудзі на тлі триваючого торгового конфлікту між США та Китаєм. Наприклад, якщо в травні-червні 2017/18 МР Україна поставила на зовнішні ринки практично 3,2 млн. тон кукурудзи, з яких 434 тис. тон припало на ринок КНР, то за аналогічний період 2018/19 МР дані показники істотно зросли та склали 6 млн. тон і 867 тис. тон відповідно.
У той же час більш активне зростання цін на зернові українського походження стримують очікуваний другий за величиною після торішнього рекорду врожай кукурудзи в Україні, прогноз рекордного виробництва зернової в країнах Латинської Америки і збільшення обсягів експорту бразильської кукурудзи в Китай. Також тиск на ціни зробило те, що до кінця червня ц.р. погодні умови в кукурудзяному поясі США покращилися, що призвело до підвищення прогнозів виробництва американської зернової, а також прогнозовані високі перехідні залишки кукурудзи в США.
Якщо на початку травня ціни пропозиції на спотові поставки кукурудзи варіювалися в межах 168-174 USD/т FOB, то станом на 16 липня вони в основному складають 190-198 USD/т FOB, а в ряді випадків на суднові партії типу Panamax досягають 200 USD/т FOB з постачанням в середині серпня. Додаткову підтримку цінам в даний час надає фіксоване збільшення попиту імпортерів на українські зернові як на спотовому, так і форвардному ринках.
Джерело: propozitsiya.com