Українські бджолярі втратили не менше 120 млн грн через загибель близько 40 тисяч бджолиних сімей в результаті отруєння пестицидами. Про це заявила виконавчий директор Спілки пасічників України Тетяна Сушко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на агентство delo.ua.
“Одна бджолосім’я коштує від 2,5 до 3 тисяч грн, помножте на кількість бджолосімей, які вже загинули, і ви отримаєте цифру втрат. Випадки отруєння тривають, оскільки аграрії вносять неякісні, а іноді і фальсифіковані препарати на соняшник та кукурудзу”, – зазначила Сушко.
За її словами, в Союзі бджолярів підраховують збитки, які бджолярі несуть через втрату воску та меду. Проблема стосується не тільки пасічників та аграріїв, а й далеких від села городян. Бджоли загинули, але не відразу і не всі. Вони встигли принести в вулики отруєний хімією мед.
“Європейський ринок, на який так важко пробивалися наші фермери з українським медом, може закритися, а казна не дорахуватися валюти, так як мед від тих, що вижили бджіл, які наїлися хімії, також отруєний. В Європі ретельно перевіряють мед і продукт, отруєний пестицидами, там просто не приймають”, – відзначають експерти.
До інформації: в 2018 році Україна втратила статус третього в світі експортера меду, вивезення якого з країни в минулому році зменшився більш ніж на чверть.
В Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, які сумарно виробляють 70 тисяч тон меду в рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тисяч тон, або 80% всього українського меду експортується в Європейський Союз.
Джерело: propozitsiya.com