Микола Стрижак
На що опиратися, аби об’єктивно розібратися в земельному питанні? Про це у своєму інтерв’ю розповів голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DT.UA.
“При особистій зустрічі 10 жовтня в присутності голови офісу президента я докладно та в найдрібніших деталях пояснив свою позицію главі держави, — розповідає Микола Стрижак. — Понад те, президент отримав повну історичну довідку плюс на руки всі документи, пов’язані з описом класичної земельної реформи в історичній ретроспективі. Після чого Володимир Зеленський твердо сказав, що я допоміг йому позначити червоні лінії, за які він не заходитиме за жодних умов”.
“Проте через місяць, 13 листопада, закон про обіг земель було прийнято у першому читанні, а президент у вітальному зверненні до народу назвав цю подію днем звільнення від рабства, — продовжує голова Асоціації. — Виходить, Володимир Зеленський керується якимись іншими факторами та переслідує інші цілі.
У зв’язку з тим, що в нього є певні зобов’язання. Я ще не можу сказати, перед ким особисто або перед яким співтовариством. Але коли людина знає та розуміє, що потрібно робити, і робить прямо протилежне, отже, вона перебуває під тиском”.
“Земля — це тест для будь-якої влади, — впевнений Стрижак. — Тому що тут ми зустрічаємося з основним протиріччям, яке завжди було й буде: між власниками землі й тими, хто живе та працює на цій землі. Людство історично знайшло два виходи для подолання цього протиріччя. Перший — це реформа, а другий — бунт, що плавно переходить у революцію”.
“У нашій Конституції записано, що народ України — власник української землі, — говорить фермер. — Але ми всі чудово знаємо, що земля не товар, тому що ми її не виробляємо. Вона нам дана Богом, історією… Тому земля має цінність, але не має вартості. У Європі ніхто землі не продає. Продають право її використання. Більш того, земля має рухатися від менш успішного до більш успішного виробника. Хоч би хто ним був”.
Джерело: propozitsiya.com