Який % зібраного українського зерна піде на експорт

Урожай зернових та олійних культур в Україні цього року буде на рівні 79 млн. тонн, що на 10% більше, ніж минулого. На експорт слід відправити три чверті.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання уряду.

«Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютний виторг для держави, це продовольство для голодуючих країн», — сказав він.

Шмигаль наголосив на важливості західного маршруту з експорту зерна.

«Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це є глобальна продовольча безпека», — заявив Шмигаль.

Як зазначив прем’єр-міністр, Україна розраховує на дієвість запропонованого механізму верифікації та контролю українського агроекспорту, на транзитні шляхи солідарності від ЄС, розширення можливостей дунайських портів та нові зернові коридори.

Зміна прогнозу

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики України вкотре підвищило прогноз урожаю зернових та олійних цього року з 76,7 млн. тонн до 79,1 млн. тонн, враховуючи кращу врожайність основних культур.

Зокрема, цього року українські аграрії можуть зібрати близько 57,5 ​​млн. тонн зернових і 21,6 млн. тонн олійних.

За попередніми оцінками Мінагрополітики, у 2023 році аграрії зможуть зібрати зернових у наступних обсягах: пшениці – 21,7 млн ​​тонн, ячменю — 5,7 млн ​​тонн та кукурудзи — 28,5 млн тонн.

НБУ у своєму базовому прогнозі виходить із того, що зерновий коридор не функціонуватиме до кінця війни. За прогнозом НБУ, українські агроекспортери зможуть вивезти протягом усього маркетингового року, тобто з липня до червня наступного року, «всю продукцію, спрямовану на експорт».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Один коментар

 1. Я хочу висловити подяку Марії за її дивовижні здібності ворожки та допомогу, яку вона надала моїй доньці Софії. Наша сім’я переживала важкі часи через розрив стосунків між Софією та її чоловіком Михайлом. Ми були відчайдушними і не знали, як повернути щастя в наш дім.

  Марія не тільки проявила неймовірну інтуїцію, а й уважно вислухала наші проблеми. Її ворожіння було точним і надихаючим. Вона передбачила, що є надія на возз’єднання і дала нам поради, як діяти.

  Завдяки Марії та її мудрим порадам, моя донька Софія змогла знайти в собі сили та рішучість, щоб відновити стосунки з Михайлом. Зараз вони щасливі разом, і наш дім знову наповнився коханням і гармонією.

  Я щиро вдячна Марії за її допомогу і рекомендую її всім, хто шукає підтримку і напрямок у складних ситуаціях. Її дар дивовижний, і її тепле ставлення до клієнтів робить процес ще ціннішим. Спасибі вам, Маріє, за ваше диво і доброту!
  Телефон (вайбер) хорошої ворожки Марії +380976592407

  No votes yet.
  Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *