Кукурудза повертається. У 2025 році в Україні прогнозується збільшення посівних площ кукурудзи на близько 0,5 млн га. До великого «камбеку» привело не лише відновлення експорту, а й необхідність господарств зменшувати посіви сої та ріпаку.
Кукурудза – надійний варіант, який обіцяє аграріям достойний прибуток за відносно невеликих інвестицій у виробництво.
Технології вирощування кукурудзи в Україні відшліфовані багаторічною практикою. Безумовно, на них впливають кліматичні трансформації. Водночас, головне завдання післясходового захисту залишається незмінним – вчасно прибрати з поля бур’яни.
Чому ми приділяємо найбільшу увагу саме страховим гербіцидам?
- Післясходові гербіциди стабільно використовують на 75 % площ кукурудзи в Україні.
- Широкому застосуванню страхових гербіцидів сприяють кліматичні умови – їхня ефективність не залежить напряму від наявності вологи в поверхневому шарі ґрунту.
- Післясходові гербіциди дають можливість гнучкого управління витратами господарства.
В портфелі alfa smart agro представлено лінійку післясходових гербіцидів для кукурудзи, що відповідає потребам аграріїв. У цій статті розглянемо ключові моменти, які допоможуть вам зробити найкращий вибір. І, як результат, досягти якісного, швидкого та пролонгованого контролю бур’янів.
Сігур: чисте поле за одне внесення
Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) – розробка науковців alfa smart agro, яка беззаперечно посідає особливе місце на ринку України. Аграрії надають перевагу цьому продукту, тому що він проявляє зразкову ефективність. При цьому вартість гектарної норми приблизно на 40 % менше, порівняно з іншими відомими препаратами зі схожим функціоналом.
Гербіцид Сігур був створений компанією alfa smart agro як відповідь на проблему комплексного контролю злакових і дводольних бур’янів. Цей продукт об’єднав у собі характеристики, які дають йому можливість ефективно виконувати великий набір задач.
В спектрі дії Сігуру понад 50 видів бур’янів, серед яких і найбільш шкодочинні: осоти (види), гірчаки (види), мишій зелений, плоскуха звичайна, лобода біла, паслін чорний, зірочник середній, амброзія полинолиста, ваточник сирійський та інші. Сігур знищує всі види падалиці соняшнику (звичайного, імі- та сульфостійкого), а також падалицю ріпаку (імі-стійкого та звичайного).
Високу ефективність препарату забезпечують два фактори:
Отже, поєднання нікосульфурону та римсульфурону виконує завдання ефективнішого контролю злакових бур’янів. Зокрема, додаткове посилення римсульфуроном підвищує ефективність контролю злаків за посушливих умов і за підвищених температур. Ця діюча речовина легше проникає через восковий наліт у листкову пластинку і сприяє проникненню нікосульфурону.
За контроль дводольних бур’янів відповідає мезотріон. Завдяки йому Сігур знищує навіть широколистяні бур’яни в дещо перерослих фазах, коли інші гербіциди не здатні впоратися з таким завданням, а тільки пригнічують надземну частину. Окрім того, мезотріон характеризується ґрунтовою дією, яка стримує появу наступних хвиль дводольних бур’янів.
ПАР Омега Плюс на основі ріпакової олії була розроблена науковцями alfa smart agro спеціально для застосування із гербіцидом Сігур. Препарати застосовуються у співвідношенні 1:2 (наприклад, Сігур, 300 г/га + ПАР Омега Плюс, 0,6 л/га).
Вікно застосування Сігуру: від 3 до 8 листків у культури включно. Також є досвід внесення господарствами препарату і у фазі до 10 листка без фітотоксичної дії на культуру.
Тривіум: якісне рішення для мінімальних бюджетів
Якщо завдання – захист з мінімальними витратами, вам точно варто звернути увагу на Тривіум. Цей трикомпонентний гербіцид має невелику вартість гектарної обробки, однак у його спектрі ефективності близько 40 видів злакових і дводольних бур’янів.
Тривіум (римсульфурон, 250 г/кг + тифенсульфурон-метил, 150 г/кг + флорасулам, 80 г/кг) – оптимальне рішення для господарств, які проводять дві гербіцидні обробки (ґрунтовий + страховий захист).
Переваги препарату Тривіум:
- комплексна дія на злакові та дводольні бур’яни (у т. ч. контроль всіх видів падалиці соняшнику: звичайного, ІМІ- та сульфостійкого);
- можливість застосувань мінімальних норм ґрунтових гербіцидів;
- відсутність обмежень на наступні культури в сівозміні;
- висока селективність до різних гібридів кукурудзи (в гербіциді Тривіум використана технологія Smart Guard).
Вікно застосування Тривіуму: від 3 до 5 листків кукурудзи. Цього достатньо, щоб на полі з’явились всі бур’яни, і ви встигли його очистити однією обробкою. Оптимальні фази розвитку бур’янів на момент внесення Тривіуму: 1-3 листки для однорічних злакових, 2–4 листки у однорічних дводольних і за висоти 10-15 см для багаторічних бур’янів.
Окремо варто сказати про технологію Smart Guard, використану у формуляції Тривіуму. Саме ця технологія робить препарат високоселективним до різних гібридів кукурудзи. Завдяки Smart Guard Тривіум можна впевнено застосовувати навіть у посівах гібридів, чутливих до сульфонілсечовин.
Хаммер Дуо + Альвіус: перевірена класика
Застосування бакових сумішей страхових гербіцидів – поширена практика при вирощуванні кукурудзи. Як правило, причиною є змішана забур’яненість із великим асортиментом як злакових, так і дводольних бур’янів.
Композиція протидводольного гербіциду Хаммер Дуо (2,4 Д-2-етилгексиловий ефір, 491,5 г/л + флорасулам, 8,5 г/л) та протизлакового Альвіус (нікосульфурон, 100 г/л) – одне із перевірених практикою тисяч аграріїв рішень.
Завдяки своєму складу, Хаммер Дуо краще контролює бур’яни, стійкі до МЦПА, дикамби та сульфунілсечовин. Цей гербіцид також відмінно працює по всім видам падалиці соняшнику (звичайного, імі- та сульфостійкого), а також падалиці ріпаку (імі-стійкого та звичайного).
Особливістю Альвіусу є новітня препаративна форма. Альвіус – єдиний в Україні гербіцид із концентрацією нікосульфурону 100 г/л в препформі масляної дисперсії. Тобто діюча речовина диспергована в олії без участі води або продуктів нафтопереробки.
Загалом серед переваг композиції Хаммер Дуо + Альвіус аграрії особливо відзначають такі:
Вікно застосування Альвіусу – від 4 до 10 листків кукурудзи включно, а Хаммеру Дуо – від 3 до 7 листків. Звісно, ці гербіциди можуть застосовуватися і поодинці.
Вимоги українських аграріїв до страхових гербіцидів чіткі: висока ефективність, зручність застосування, селективність до культурних рослин. Компанія alfa smart agro враховує усі потреби агровиробників. І дбає про те, щоб ви завжди отримували додаткові переваги – у тому числі, вирішували складні задачі, які вам ставлять поле, погода чи економічні умови.
alfa smart agro – турбота, що дає плоди.
Джерело: propozitsiya.com