Озимий ріпак. Сорт чи гібрид?

Переробка гарбузового насіння принесе гарний прибуток

2 хв. читати17 травня 09:05

Попит на гарбузове насіння на зарубіжних ринках з кожним роком збільшується.Теґи: гарбузове насінняагробізнес

Так як в Україні гарбуз прекрасно росте, то на нашій території можливо створити рентабельне підприємство по переробці його насіння, пише Pro-Consulting.

Його технологічний процес виглядає наступним чином:

На виході отримаємо ядро ​​і лушпиння, які можна продавати. Тільки прибуток від реалізації ядра за ціною $ 5/кг при рентабельності продажів 35% і продуктивності 5 тонн насіння на добу окупить вкладення в створення підприємства за 4-5 місяців з моменту його запуску. Про це свідчать розрахунки, проведені аналітиками Pro-Consulting в процесі розробки відповідного бізнес-плану.

Насіння – це, звичайно, не мікросхеми, але їх очищення теж досить технологічно ємний процес. Тільки обладнання для нього коштує 350-400 тис. доларів США. У список входять:

  • ковшовий підйомник (норія);
  • шелушитель насіння;
  • очищувач насіння від плівки;
  • калібратор Фадєєва;
  • сушарка з лотками;
  • машина з очищення білого нальоту з великого ядра;
  • пневмовібростіл Фадєєва;
  • оптичний сортувальник;
  • лабораторне обладнання.

Для роботи на виробничій лінії необхідно найняти десять чоловік, крім того потрібні ще 2-3 допоміжних працівника і адміністративний персонал.

Територіально підприємство краще розмістити в регіоні, де гарбуза вирощують найбільше, а це Донецька, Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Харківська, Запорізька та Київська області. Сировину краще купувати у тих аграріїв, хто в процесі виробництва строго дотримується українських стандартів:

– ДСТУ 5046: 2008 «Насіння кавуна, дині, гарбуза. Технологія вирощування. Основні положення”;

– ДСТУ 7160: 2010 «Насіння овочевих, баштанних, кормових та пряно-ароматичних культур. Сортові і посівні якості. технічні умови».

Вони дозволяють отримати великі і наповнені насінини, які після переробки легко можна продати на експорт за хорошою ціною.

Інвестування у виробництво гарбузового насіння згідно бізнес-плану дозволить зробити гарбуз символом багатства і процвітання.

 

Джерело: agroreview.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *