Аграріям, що постраждали внаслідок війни, доведеться сплачувати мінімальне податкове зобов’язання

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» вкотре звернулася до Уряду з проханням якнайшвидше затвердити Кабінетом Міністрів України перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тих, що є тимчасово окупованими збройними формуваннями російської федерації.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, гостра необхідність термінового ухвалення таких територій пов’язана із Законом України №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», з моменту прийняття якого минув вже майже рік.

Положеннями зазначеного Закону вводиться мінімальне податкове зобов’язання як мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Для коректного проведення розрахунків МПЗ уряд має затвердити Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації. Проте, Кабмін затримує цей процес.

Водночас, 2022 рік стане першим роком, за який визначається МПЗ. Відповідно на початку 2023 року українські аграрії будуть повинні подавати відповідні звіти та розрахунки по МПЗ.

«Однак, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, МПЗ не нараховується та не сплачується за земельні ділянки, що розташовані на територіях, що постраждали від російського вторгнення. Тому, затвердження Урядом Переліку таких територій є вкрай важливим для підтримки аграрного сектору у непростий час, коли сільськогосподарські виробники знаходяться на межі виживання через суттєві затримки з відшкодуванням ПДВ, відсутність фінансування, складну та дороговартісну логістику, занизькі закупівельні ціни та інші фактори, які були спричинені повномасштабною війною з агресором», – наголошується у зверненні.

Станом на сьогодні такий Перелік досі не затверджено.

Тобто, навіть коли аграрії фізично не мають доступу до землі, не можуть її обробляти, посіяти/зібрати врожай, а отже, не можуть отримати дохід, вони повинні будуть нараховувати собі по цих земельних ділянках МПЗ. 

Враховуючи все вищезазначене, УКАБ в черговий раз звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням надати відповідні доручення з метою якнайшвидшого затвердження Кабінетом Міністрів України переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *