Аграрії Херсонщини готові до протестних мітингів у разі, якщо Каховський магістральний і Північно-Кримський канали об’єднають з метою передачі в концесію і подачі води в анексований Крим, заявив екс-парламентарій Сергій Хлань.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Херсон-онлайн».
Народний депутат 8-го скликання запевняє, що цю ідею обговорюють на рівні Кабміну та офісу президента, і хочуть встигнути її реалізувати до початку поливного сезону.
«Каховський і Північно-Кримський канали об’єднані в публічне акціонерне товариство, яке візьме канали в концесію, стане монополістом на ринку, від якого залежатимуть тисячі аграріїв, і буде формувати ціну на воду. Таким чином воду подадуть не тільки для зрошення посушливих регіонів України, але і в анексований Крим. Оскільки Україна не визнає анексію півострова і не може продавати воду безпосередньо, а така юридична форма (ПАТ) дасть право укласти договір з якоюсь Венесуельською компанією, яка визнає анексію Криму, і яка буде продавати воду кримській компанії. Російські окупаційні сили будуть забезпечені водою і зможуть і надалі розвивати військові бази на території півострова», — заявив Хлань.
Депутат Херсонської обласної ради Віктор Деркач каже, концесія каналів не кращий варіант, і у разі об’єднання стратегічних об’єктів — зрошувальних каналів, сільгоспвиробники готові до масових акцій протесту, але пропонує рішення проблеми через створення Асоціації водокористувачів.
«Закордонні консультанти постійно допомагають фермерам і виділяють грантові програми. Вони кажуть: «Шановні аграрії, ми вам допоможемо створити Асоціацію, візьміть на баланс ці системи, ці канали і самі утримуйте. Тому водокористувачам потрібно бути більш активними в цьому питанні і опрацювати модель створення Асоціації», — повідомив Деркач.
У басейновому управлінні водного господарства інформацію про концесії каналів не підтвердили.
«На даний момент це (канали) — структурний підрозділ, що безпосередньо підпорядковується Києву. Ніякої інформації про реструктуризацію Каховського магістрального каналу та Північно-Кримського у мене немає», — повідомляє Ігор Андрієнко, начальник басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра.
Але, разом з тим, у басейновому управлінні водних ресурсів кипить робота по укладенню договорів на поставку води. Її в Північно-Кримський канал пустять вже у березні.
Джерело: propozitsiya.com