Аграрії Львівщини намолотили понад мільйон тонн зерна

Попри воєнний стан, кампанія збору зернових у Львівській області відбувається без ексцесів. Станом на 30 серпня сільськогосподарські підприємства зібрали зернові культури на 70% посівних площ, зокрема — ранніх зернових зібрано на площі 231,7 тисяч га (99,7%).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Високий замок».

Намолочено понад мільйон тонн зерна, що на 6,6% більше, ніж торік. Цього цілком вистачить, щоб прогодувати і себе, і переселенців, і на експорт відправити, повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

«Львівщина стала одним з лідерських регіонів України, де посівну площу вдалося збільшити на понад десять тисяч га, — наголосила чиновниця. — Площу для посівів зерна збільшили завдяки комунальним землям, які роками простоювали та не оброблялися, а також завдяки новій земельній реформі. Урожай ранніх зернових теж хороший — плюс 6%. Аграрії уже завершили обмолот майже всіх ранніх колосових та олійних культур, окрім вівса пізнього сорту, якого залишилось до обмолоту 200 га. Кращу врожайність у порівнянні з минулим роком отримали озимого та ярого ячменю (на 6,4 та 1,9% відповідно)».

За словами Тетяни Гетьман, попри кризу з портами та воєнний стан, Львівщина і надалі буде експортувати своє зерно на традиційні ринки, серед яких — країни Азії та країни Африки, країни Близького Сходу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *