Аграрії розповіли, скільки соняшнику втратили через погоду

В Україні жнива ярових культур відбуваються в рекордно пізні строки. В окремих регіонах збирання соняшника відтермінувалося на місяць від оптимальних агрономічних строків, що негативно вплинуло на показники врожайності та якості олійної.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Про ситуацію з врожайністю соняшнику розповідають фермери, учасники Всеукраїнської аграрної ради.

«Через затяжні дощі жнива соняшника затягнулися на місяць, якість врожаю низька, а показники врожайності в середньому нижчі на 20% за минулорічні», — каже Сергій Іващук, керівник господарства «Перлина Поділля» з Хмельницької області.

Не завжди дощі були причиною зниження врожайності соняшника, у певних регіонах посуха негативно вплинула на врожай.

Анатолій Артеменко, очільник ФГ «Гранат», обробляє землі в Одеській області.

«Маємо 46-48% олійності на цьогорічному врожаю соняшника, врожайність біля 3 т/га. Мало було вологи, але посушливі явища в моєму господарстві можу оцінити як помірні, на відміну від окремих районів Одещини. Мої землі знаходяться на півночі Одеської області, а на півдні регіону врожайність олійної вдвічі менша. Минулого року в господарстві мали врожайність вище за поточну, близько 3,5 т/га».

Андрій Капріца,  керівник ФГ «Флора А.А.», господарює у Вінницькій області.

«Врожайність соняшнику низька, становить лише 2,5 т/га, але якість висока — 54-55% олійності».

Відтермінування строків збору соняшника також затримало посів озимих, що тепер перебувають в зоні ризику.

Аграрій з Київської області, очільник ФГ «Родина 2007», Валерій Мартишко розповідає:

«Недоотримали по 1 т/га через зливи. Це така ситуація по області. Якість погіршилася, олійність впала до 44-48%, врожайність — 2,4 т/га, коли минулого року була 3,5 т/га. Соняшник хворів, а також мали осипання «шапок». До періоду затяжних опадів соняшник фактично дозрів, поля ми обробили десикантом на початку вересня і розраховували на вищі показники врожайності. Але через погоду не змогли вийти в поля для збору врожаю, відповідно, даремно витратилися на десикацію. Мінусом затримки жнив соняшника стало відтермінування посівів озимих культур. Зазвичай озимину ми відсівали до 5 жовтня, а цьогоріч осінню посівну розпочали 13 жовтня, тому ці посіви в зоні ризику. Сподіваємося на теплу осінь, щоб пшениця пішла в зиму хоча б у фазі 3-4 листка».

Більшість фермерів відмічають, що через низькі ціни на зернові та олійні, внесення добрив цього сезону зменшили на 20-50%, частина виробників не планують вносити восени добрива під озиму пшеницю. Також через проблеми з реалізацією та дефіцит обігових коштів, аграрії розраховують на погектарні дотації від держави, оскільки рентабельність вирощування більшості сільгоспкультур знаходиться на від’ємних позначках.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *