Агрохолдинг Kernel купив ж/д оператора «РТК-Україна»

Агрохолдинг Kernel Андрія Веревського став власником компанії «РТК-Україна», у власності якої близько 3000 вагонів-зерновозів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Українська аграрна група Kernel, основним бенефіціаром якої є бізнесмен Андрій Веревський, купила 100% акцій залізничного оператора «Рейл Транзит Карго Україна» («РТК Україна»). Вартість угоди $64 млн, говориться в повідомленні Kernel на сайті Варшавської фондової біржі.

«РТК-Україна» володіє 2949 вагонами-зерновозами. Ринкова частка близько 15% — це другий показник по кількості вагонів-зерновозів після «Укрзалізниці».

«Придбання має не тільки дати приріст EBITDA на $20 млн на рік та захистити компанію (Kernel — ред.) Від постійно зростаючих витрат на логістику, а й забезпечити безперебійний і ефективний потік зерна з українських елеваторів в порти, так як обсяги експорту збільшаться після введення в експлуатацію терміналу TransGrainTerminal в порту Чорноморськ», — йдеться в повідомленні компанії.

Kernel виплатив $49 млн за купівлю ж/д оператора, решта буде погашена при досягненні певних умов.

У повідомленні не вказується, хто був продавцем компанії. Але в 2017 році повідомлялося, що «РТК Україна» — це родинна компанія російської групи «РТК», яка також займається залізничними перевезеннями. Хоча юридично вони вже тоді не були пов’язані. Два роки тому, за словами учасників ринку, «РТК-Україна» активно нарощувала парк вагонів-зерновозів за рахунок ввезення з Росії вживаних вагонів.

На сайті «РТК Україна» зазначено, що основні вантажі, що перевозяться — це кукурудза, пшениця та шрот. За 2017 рік перевезено 3,75 млн тонн вантажів.

Kernel завершив 2018 фінансовий рік (ФР, липень-2017 — червень-2018) з чистим прибутком в $55,95 млн, що в 3,2 рази менше, ніж в 2017 ФР. Виручка за цей період виросла на 10,8% — до $2,403 млрд, EBITDA скоротилася на 30,3%, до $222,5 млн.

Kernel — найбільший в світі виробник та експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки.

Земельний банк Kernel в Україні становить 550 тис. га.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером Kernel через Namsen LTD є Андрій Веревський, який в жовтні-грудні 2017 р збільшив свою частку з 38,13% до 39,47% (32,344 млн акцій). Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), бенефіціаром якої виступає народний депутат України Віталій Хомутиннік, володіє 6,59% акцій Kernel.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *