Агрометеорологічні умови другої декади травня були цілком сприятливими для росту і розвитку ранніх зернових культур в Україні. Такого висновку у своєму декадному огляді дійшли фахівці Укргідрометцентру.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.
«Дощі підтримували достатнє і задовільне зволоження ґрунту під усіма сільськогосподарськими культурами. Однак на багатьох площах внаслідок інтенсивного росту і розвитку рослин відбулося зниження вологозапасів метрового шару ґрунту під озимими культурами від оптимальних до задовільних показників. У деяких районах Херсонської та Запорізької областей, де ще з кінця квітня випало лише 30-60% норми опадів, — до незадовільних», — зазначають експерти.
Також повідомляється, що прохолодна погода і повільне накопичення ефективного тепла були малоприємними для теплолюбних культур, початковий розвиток яких відбувався уповільнено. У районах випадання сильних дощів верхні шари ґрунту були перезволоженими, що стримувало сівбу пізніх культур, зокрема гречки. У східній частині України, де в другій половині декади температура повітря була вище норми, умови для теплолюбних культур складалися добре, початкові фази розвитку були близькими до звичайних термінів.
«В цілому по країні рівень вологозабезпечення метрового шару ґрунту під ранніми зерновими залишається одним із кращих за останні кілька років», — підкреслюють агрометеорологи.
Джерело: propozitsiya.com