Агрометеорологічні умови другої декади вересня в Україні були неоднорідними

Протягом другої декади вересня агрометеорологічні умови для завершення вегетації і збору пізніх культур, початкового росту і розвитку посіяних озимих, підготовки площ для сівби в Україні були в цілому задовільними, однак неоднорідними по території та мінливими в часі, йдеться в місячному огляді Укргідрометцентру. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform. 

Так, в західних і прилеглих до них північних і центральних областях країни, де зволоження ґрунту залишалося на рівні оптимальних і достатніх значень, умови складалися добре і задовільно. 

У той же час, у багатьох районах південних, східних та місцями центральних областей України, де протягом вересня зберігався стійкий дефіцит опадів, тривала і посилювалася ґрунтова посуха. Умови для накопичення вологи і, відповідно, сівби і початкового розвитку озимих культур складалися незадовільно. 

«Однак в цілому по Україні зволоження ґрунту залишалося одним з кращих за останні 5 років. Площі, де спостерігалися незначні запаси продуктивної вологи або ґрунт був зовсім сухий, значно менше торішніх. Найбільше посушливих площ в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Харківській областях. У Полтавській, Дніпропетровській, Донецькій областях, де зволоження було незадовільним за останнім визначенням запасів вологи, ситуація значно покращилася в результаті дощів, які спостерігалися в останні дні декади», — уточнюється в огляді.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *