Главная / АГРОНОВИНИ / «АХІЛЛЕСОВА П’ЯТА» ЕКСПОРТУ ГОРІХІВ, або ВІДВЕРТА РОЗМОВА про найголовніше

«АХІЛЛЕСОВА П’ЯТА» ЕКСПОРТУ ГОРІХІВ, або ВІДВЕРТА РОЗМОВА про найголовніше

Із древніх міфів до нас дійшли оповіді про непереможного воїна Ахілеса і його загибель під стінами Трої від потрапляння стріли в єдине вразливе місце на його тілі — в п’яту. Про це пише propozitsiya.com.

З тих пір цей міф, який кочував століттями, доніс до нас не тільки сказання про Трою, Ахілеса та тих далеких героїчних часів, а й приніс дуже часто алегорично вживаний сьогодні вираз: «ахілесова п’ята», що в переносному сенсі — СЛАБКЕ, ВРАЗЛИВЕ МІСЦЕ.

Сьогодні для нас горіх — практично повністю експортний товар і сьогодні горіхи фігурують у всіх аграрних зведеннях так само як престижні кукурудза, зерно, соняшник. А як їм не фігурувати, якщо:

1. Валютна виручка від експорту горіха росте щорічно, за 2018 рік склав 117,127 млн. $ та виросла на 16,14% по відношенню до того ж періоду минулого року (за даними Держстату України).

2. Це велика половина — 51,2% всієї валютної виручки від продажу плодово-ягідної продукції України за кордон.

3. Це не разовий успіх — така динаміка наповнення валютного плодово-ягідного гаманця країни спостерігається останні 3 роки.

4. Горіхи в 2019 році входять в ТОП-10 ключових товарів аграрного експорту України, при цьому в 2018 році горіхи входили в ТОП-20 товарів експорту АПК (за даними Мінагрополітики).

5. В експорті горіхом намітилася позитивна тенденція — стали менше торгувати горіхом в шкаралупі. Якщо в 2016р. експортовано було 13,055 тис.тн, то вже в 2018 р. — 9,817 тис.тн (за даними Держстату України).

При цьому динамічно росте експорт ядра волоського горіха (без шкаралупи) — це переробка всередині країни, додаткові робочі місця, додана реалізаційна вартість. Якщо в 2016р. експортовано було 26,934 тис.тн, то вже в 2018 р. — 31,167 тис.тн (за даними Держстату України).

6. За підсумками минулого року український горіх експортувався в 61 країну світу (за даними Держстату України).

І на цьому, мабуть, позитив, закінчується!!!

Якщо за обсягом експорту чищеного волоського горіха Україна входить до трійки світових лідерів в 2018 році серед ТОП-20 країн, які торгують чищеним волоським горіхом (без шкаралупи) на світовому ринку, то за ціною нашого українського чищеного горіха з ТОП-20 країн ми займаємо 18 місце,  поступившись «престижними» останніми двома місця Узбекистану та Киргизстану. Судіть самі при середній світовій ціні-2018 в 7,989 $/кг за горіх без шкаралупи, середня ціна українського чищеного волоського горіха — 3,473 $/кг (за даними ITC, код товару 080232).

А що чекає горіховодів умовно ЗАВТРА-ПІСЛЯЗАВТРА ???

Адже протягом останніх п’яти років спостерігається щорічне зростання площ під горіховими садами (в т.ч. і фундучнимі), який за останні два роки значно обігнав посадку плодових садів, ягідників, виноградників. Якщо в 2014 році було посаджено 1,7 тис., га, то в 2018 році — 7,7 тис. га промислових горіхових садів (за даними Держстату України, без урахування даних по садам фіз. осіб-підприємців). Сьогодні вже підростають промислові горіхові сади з сортовим якісним горіхом.

Тому з метою розвитку системного експорту горіхів, створення його експортної стратегії, підвищення конкурентоспроможності українського горіха на міжнародних ринках, вдосконалення механізму експорту горіхів в структурі Української горіхової асоціації створено ДЕПАРТАМЕНТ організації експорту горіхів і зовнішньоекономічної діяльності.

Очолив ДЕПАРТАМЕНТ відомий в Україні та за кордоном, один з провідних фахівців з 20-річним стажем роботи в експорті та переробці волоського горіха БАЛАШОВ Юрій Анатолійович.

З огляду на актуальність теми експорту горіхів, ми доповнюємо Програму горіховою конференцією, яка відбудеться 19 липня в Херсоні виступом практика-експортера, генерального директора ТОВ «УкрНат компані», директора ДЕПАРТАМЕНТУ організації експорту горіхів і зовнішньоекономічної діяльності Української горіхової асоціації БАЛАШОВА Ю.А.

ВПЕРШЕ учасники конференції зможуть «з перших вуст» почути всю правду про експорт горіхів, про його «ахіллесову п’яту», про перспективи експорту українського горіха і співпрацю з горіховодами, що вирощують сортові горіхи для подальшого експорту.

НЕ ПРОПУСТІТЬ!!! 19 липня, горіхова конференція, Херсон

Умови участі в конференції на сайті https://www.gardens-nuts.com.ua

Довідки за тел. 0675230985, 0505866462

Віце-Президент Української горіхової асоціації Юдін Геннадій

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...

David Montgomery Womens Jersey