Американські садівники вимагають оголосити надзвичайний стан через посуху і спеку

Виробники фруктів з штатів Орегон і Вашингтон звернулися до губернаторів цих штатів з вимогою ввести надзвичайний стан у зв’язку з аномальною спекою і посухою в Північно-Західному регіоні США і прогнозованим скороченням обсягів виробництва ягід. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit. 

Рада виробників високорослої лохини США 29 червня випустила подкаст, в якому наведені думки виробників Північно-Заходу США, які відзначають, що повна оцінка збитку займе деякий час. Ситуація ускладнилася тим, що основний збиток був нанесений в найважливіший момент піку збору врожаю. Зокрема, на думку ряду учасників галузі, урожай ягід лохини може скоротитися на 40-50%. 

«Сезон збору врожаю лохини в Північно-Заході США почався, але надмірна спека призвела до зупинки росту плодів і негативно позначилася на якості ягід, — зазначив у своєму щорічному звіті про стан врожаю Markon Cooperative, Inc. — Ключова проблема — перезреваніе ягід». 

В кооперативі попередили покупців про зростання цін на лохину. 

В кінці червня температура повітря була настільки високою, що магазини були змушені прибирати ягоди зі своїх полиць, тому що не мали можливості забезпечити необхідне охолодження продукції. У Портленді 28 червня температура повітря досягала 45°C, в Сіетлі — 47°C. 

В той час, як ягідні господарства кажуть про великі втрати продукції в зв’язку зі спекою, виробники черешні змогли застосувати ряд заходів захисту свого врожаю.

Уточнюється, що виробники черешні користуються розбризкувачами і встановлюють сітки, щоб захистити свій урожай від спеки. 

Джеймс Майкл, віце-президент Комісії виробників черешні Північно-Заходу США і Комісії виробників фруктів штату Вашингтон, пояснив, що високі температури також будуть мати негативний вплив на насадження черешні, але все ж виробники мають в своєму арсеналі засоби протистояння аномальним температурам, такі як спринклери і затінюючі сітки. 

У 2021 році виробництво черешні на Північно-Заході США складе 203 тис. тонн, що на 17% більше, ніж у 2020 році, коли врожай черешні був 180 тис. тонн. Прогнозується, що в червні 2021 року на ринок буде поставлено 93 тис. тонн черешні, а в липні — 103 тис. тонн.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *