Зберігання та перевезення аміачної селітри — процес, що вимагає суворої відповідності технологічним правилам. Порушення вимог позначається як на самій якості продукції, так і на загальній безпеці, інформує прес-служба Group DF.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на procherk.info.
Українське законодавство забезпечує надійний контроль безпеки хімічних заводів, які є виробниками аміачної селітри. Додаткові перевірки, ініційовані сьогодні владою, тільки посилять безпеку всього циклу виробництва, зберігання і транспортування аміачної селітри.
Всі підприємства холдингу Ostchem (об’єднує азотний бізнес Group DF) відповідають вимогам українського законодавства, а вся продукція підприємств зберігається чітко у відповідності до стандартів ДСТУ 7370:2013 «Нітрат амонію (Селітра аміачна). Технічні умови», якими регламентуються умови із зберігання готового продукту. Підприємства сертифіковані за міжнародним стандартом ISO 9001 (International Organization for Standardization), що описує вимоги до системи менеджменту якості організацій і підприємств. Сертифікація проходить щорічно — це одна з вимог глобальних покупців і трейдерів азотних добрив. Їхні представники перевіряють весь виробничий цикл, всі логістичні питання — зберігання, доставку, перевалку в портах та інше.
Важливий момент: найбільш небезпечним є не стільки виробництво, скільки зберігання т.зв. насипної аміачної селітри. Практично 95% аміачної селітри на наших підприємствах зберігається окремо в герметично запакованих спеціальних м’яких контейнерах з поліпропіленової тканини в бігбегах, що значно зменшує її вибухонебезпечність. Товарний продукт зберігається винятково в оригінальному пакуванні, що відповідає міжнародним нормам, викладеним в Рекомендаціях Організації Об’єднаних Націй з перевезення небезпечних вантажів.
Всі заводи та склади групи є режимними об’єктами і відносяться до категорії об’єктів підвищеної небезпеки. Щорічно на об’єктах проводяться комплексні планові та позапланові перевірки таких відомств як Держпраці, МНС, Держеконагляд на відповідність вимогам правил безпеки, перевірки представників СБУ. Доступ на об’єкти є тільки у персоналу за спецперепустками під наглядом незалежної охорони.
Моніторинг якості продукції, що знаходиться на складах, відбувається 1 раз на годину. Кожна партія (технологічний цикл) сертифікована із зазначенням всіх параметрів випущеної продукції. Витрати національного виробника на забезпечення безпеки, як правило, в рази вищі, ніж витрати імпортерів. Вітчизняні заводи працюють на ринку десятиліттями, є повністю прозорими для будь-яких контролюючих органів. Однак перевалку, зберігання і транспортування аналогічної імпортної продукції багато експертів і учасників ринку обґрунтовано вважають недостатньо прозорою і безпечною.
«У нас немає відкритих складів у Черкасах. У нас все фасується в мішки і далі йде до споживача. Складів як таких немає практично. Всі ці ситуації виникають, коли селітра довго лежить. А в нас мішок, який окрім всього не дає злежуватись селітрі. Також ми додаємо спеціальні домішки, щоб селітра не злежувалася», — каже директор департаменту якості ПАТ «Азот» Іван Сухарьков.
Джерело: propozitsiya.com