Аналітики прогнозують збільшення попиту та зростання цін на ячмінь

На ринку ячменю зберігається високий попит на тлі низької пропозиції. Можна очікувати подальшої активізації ринку після 15-го січня та зростання цін, вважають аналітики сільгоспкооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«На січень вже законтрактовано 150-160 тис. тонн  українського ячменю, багато угод припадає на  Іспанію та Італію, є контракти з поставками до Китаю. Якщо дивитись на фуражну групу зернових, то ячмінь зараз самий доступний за ціною, що приваблює імпортерів. Можна очікувати, що Україна в січні експортує щонайменше 150-160 тис. тонн, а можливо поставки ячменю на зовнішні ринки сягнуть 200 тис. тонн. Україна навіть у довоєнний період не мала стільки продажів у січні. Високий попит на ячмінь можна очікувати і в лютому», – зазначають аналітики «ПУСК».

При цьому запаси ячменю в Україні є достатніми для  активної торгівлі. На початок січня запаси ячменю становили 3,5 – 3, 6 млн тонн. Прогнозний показник запасів  на 1 лютого – 3,2 млн тонн.

«Ціни знаходяться на рівні $145-150 за тонну на базисі СРТ Одеса. Переробники індикативно озвучували 4400-4700 грн/т, але по таким низьким цінам реально ніхто не торгує. Можна очікувати, що ціни сягнуть 5000–5200 грн/т вже до кінця тижня. В подальшому, враховуючи зростання курсу долара, ціни можуть сягнути 6100 грн/т», – додають у «ПУСК».

ЄС активізує закупівлі після 15-го січня, буде контрактувати поставки ячменю на лютий і березень – в цей період можна очікувати зростання ринку, і на попиті ціни на ячмінь вочевидь будуть підтягуватися догори.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *