Без росії експорт Чорним морем працює ефективніше, – речник ВМС

Вже понад два місяці активно функціонують гуманітарні коридори у Чорному морі. Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук зазначив, що після виходу з зернової угоди російської сторони, процес експорту став менш затягнутим. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Новини.LIVE.

За його словами, рф систематично вигадувала причини затримки суден, зокрема у Босфорі. В середньому це було до 10 одиниць на день. 

«Це дуже мало, враховуючи, що 90% українського експорту покладалося на морські шляхи. Окрім того, вони постійно викручували нам руки, ставили нові умови, вимагали розблокувати аміакопровід. Одним словом, постійно намагалися шантажувати нас наявністю цього не дуже працюючого коридору», – сказав Плетенчук.

Також Плетенчук зазначив, що наразі ВМС визначили найбільш безпечний маршрут, яким можуть пересуватися цивільні судна у акваторії Чорного моря.

«Звісно, він залишається гуманітарним і торговельним шляхом, який так потрібен нашій країні, і в його забезпеченні бере участь багато Сил оборони та безпеки», – додав речник ВМС.

Нагадаємо, Україна разом із британськими страховиками утворила механізм страхування суден, якій заходять у тимчасові гуманітарні коридори у Чорному морі. Таким чином, торгові балкери можуть убезпечити себе від можливих провокацій рф або ворожих мін, які дрейфують на хвилях.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *