Через глобальне потепління ускладнилось виробництво вина, оливкової олії, кави та какао

Глобальне потепління порушує умови виробництва таких продуктів, як вино, оливкова олія, кава та какао. Постачання деяких з них залежать від одного або двох регіонів, тому нестійка погода в них може вплинути на світові ціни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Так, ціна на оливкову олію зросла вдвічі за останні два роки, оскільки спекотна погода та посуха пошкодили оливкові насадження по всьому Середземномор’ю. Екстремальна спека та відсутність дощів у Західній Африці, у свою чергу, призвели до підвищення цін на какао-боби до рекордного рівня цього року, що змусило виробників шоколаду також підняти ціни.

Скупники також почали запасатися кавою після сильної посухи у В’єтнамі, другому за величиною виробника у світі, внаслідок чого ціни на сорт робусту досягли 45-річного максимуму. Подорожчали й зерна арабіки.

Зливи в Італії викликали сплеск захворюваності на цвіль, що пожирає виноград, і світове виробництво вина в результаті знизилося до найнижчого рівня з 1961 року.

Фермери у всьому світі намагаються адаптуватися до посухи, встановлюючи іригаційні системи, саджаючи нові, стійкі до посухи сорти сільськогосподарських культур, а також переосмислюючи старі традиції. У французькому виноробному регіоні Бордо, наприклад, виробники відмовляються від проріджування виноградного листя, щоб відкрити доступ сонцю, і воліють замість цього зберігати виноградні кущі в тіні та прохолоді.

Інше рішення — менш щільна посадка, щоб кожна лоза мала більше грунту для вилучення води. Але це означає менший урожай винограду, який може вдарити по доходах фермерів.

Деякі виробники вина або оливкової олії також перебираються до північних країн, таких як Канада, Великобританія, Швеція та Австрія, де через потепління клімат стає більш м’яким та придатним для вирощування винограду та оливок. Проте їм буде потрібен час, щоб налагодити виробництво.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *