Через напад росії на Україну постраждала навіть бананова галузь Еквадору

Розв’язана росією війна в Україні чинила додатковий тиск на і без того напружену глобальну логістику, оскільки брак контейнерів і вартість виробництва, що виросла, є важливими факторами, що впливають на фруктову галузь.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Річард Салазар, виконавчий директор еквадорської асоціації бананів ACORBANEC, оцінив вплив війни на експорт бананів Еквадору та окреслив проблеми, з якими стикається галузь.

«Російська агресія в Україні (на росію та Україну припадає 25% всього експорту бананів), що почалася 24 лютого, посилила кризу, яка вже переживала галузь», — зазначає він, маючи на увазі вже існуючу глобальну логістичну кризу.

Економічні санкції проти Росії призвели до збитків для економіки країни та ускладнили проведення платежів.
Крім того, економічні санкції торкнулися логістики. У січні, лютому та березні була виявлена нестача місць на експортних суднах і контейнерах, при цьому підвищення цін на фрахт вплинуло насамперед на спотові закупівлі фруктів.

У результаті «у зв’язку з економічною кризою, в якій опинилася росія, російські імпортери звернулися до експортерів в Еквадорі з проханням знизити ціну на банани, а дехто навіть розірвав контракти, укладені з низкою експортерів, або перейшов із контрактів на спотові закупівлі», — уточнює. Салазар.

В Еквадорі до кінця червня 2022 року було зафіксовано скорочення експорту бананів на 8% порівняно з тим самим періодом 2021 року. Для порівняння, наприкінці 2021 року зареєстроване зниження експорту бананів становило 3% на рік. Ці цифри ясно свідчать про катастрофічний вплив війни експорту бананів з Еквадору.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *