Через війну собівартість вирощування яблук зросла на третину

Через війну, подорожчання палива, пестицидів, збільшення витрат на оплату праці, подорожчання та ускладнення логістики собівартість яблук зросла на 30%, вважає Тарас Мельник, директор із садівництва ФГ «Гадз» — одного з найбільших в Україні підприємств-виробників яблук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Порівнюючи ситуацію з минулим роком, собівартість вирощеної продукції збільшиться на 30%, що пов’язано з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, пестицидів, збільшенням оплати працівниками. Крім того, виникають серйозні проблеми з логістикою, оплата за транспортування фруктів у межах країни зросла у кілька разів. Те саме можна сказати і про експорт, адже основним експортним вузлом для нас була Одеса, а сьогодні доводиться шукати нові транспортні шляхи, з портами в Румунії, Польщі чи Італії, щоб наша продукція змогла потрапити до кінцевого споживача у Перській затоці чи Сінгапурі», — сказав він.

На думку фахівця, для успіху садівники повинні застосовувати сучасні методи вирощування, мати оптимальний захист та добрива, якісне проріджування зав’язі, своєчасно збирати врожай, якісно готувати насадження до зими.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *