Через зміну клімату врожайність пшениці в деяких регіонах може знизитись на 15%

Згідно з дослідженням, зміна клімату призведе до зниження світового виробництва пшениці на 1,9% до середини століття, причому найбільш негативний вплив відбудеться в Африці та Південній Азії. Модель передбачила середнє зниження врожайності пшениці на 15% в африканських країнах і на 16% в країнах Південної Азії до середини століття.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на world-grain.com.

«Дослідження вже показали, що врожайність пшениці впала на 5,5% протягом 1980-2010 років через підвищення глобальної температури», — сказав Дієго Н.Л. Пекено, дослідник з Міжнародного центру покращення кукурудзи та пшениці (CIMMYT) і провідний автор статті.

Кілька факторів, включаючи температуру, дефіцит води та доступ до води, були визначені як основні причини недавньої мінливості врожайності пшениці в усьому світі.

«Загалом дрібні та невеликі виробники пшениці зазнали значного негативного впливу через майбутні зміни клімату, що вказує на те, що менш розвинені країни можуть постраждати найбільше», — додав Пекено.

Зміна клімату у високих широтах (Франція, Німеччина та північний Китай, усі великі країни/регіони, що виробляють пшеницю) позитивно вплинула на врожайність зерна пшениці, оскільки підвищення температури сприяє росту пшениці через подовжений період ранньої весни. Але високі температури та недостатня кількість опадів до середини століття, згідно з прогнозами на тій же широті в Росії та на північному заході Сполучених Штатів, призведуть до зниження врожайності пшениці.

У нижчих широтах, близьких до тропіків, і без того теплих, де випадає недостатньо опадів для вирощування продовольчих культур і тому залежить від зрошення (Північна Індія, Пакистан, Бангладеш), підвищення спеки завдасть шкоди посівам пшениці та серйозно знизить врожайність.

«Наші результати показали, що адаптивні властивості можуть допомогти пом’якшити вплив зміни клімату на пшеницю, але відповіді будуть сильно відрізнятися залежно від середовища вирощування та методів управління, які використовуються», — сказав Пекено.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *