Главная / АГРОНОВИНИ / Чому українські фермери відмовляються від вирощування томатів?

Чому українські фермери відмовляються від вирощування томатів?

Стрімким поширенням в Україні шкідника пасльонових — південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta пояснюється висока собівартість продукції томатів, розповів фермер Сергій Соколов з Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Сергій має 2 га теплиць, вирощує огірки і томати. У цьому районі — найбільша концентрація плівкових теплиць в Україні.

«У минулому році я витратив на боротьбу з південноамериканською томатною міллю в своїх теплицях 70 тис. грн, а в цьому році — у півтора рази більше. Тому можу тільки сподіватися, що витрати все-таки окупляться», — поділився фермер.

Сергій Соколов розповів, що в нинішніх умовах складно планувати наступний сезон. Є висока ймовірність того, що все більше фермерів відмовляться від вирощування томатів, особливо другого обороту. Крім шкідників, стабільно працювати фермерам заважає імпорт.

«Зараз ціна на українські томати висока, можна заробляти. Але як тільки масово піде імпортна продукція, ціна відразу просяде. Зазвичай це спостерігається в 20-их числах жовтня. Тобто в період, коли ціна повинна зростати на тлі зростання виробничих витрат на опалення теплиць, вона починає знижуватися. Фермерам і так складно, російський ринок закрився, так ще й імпорт тисне. Українських виробників держава не захищає, імпорт не обмежує. Фермери виходять із ситуації, як можуть», — сказав Сергій Соколов.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Подарочные боксы для мужчин на новый год

Подарочные боксы для мужчин на новый год

Новогодняя ночь — одна из тех ночей, которые мы с нетерпением ждем целый год. Новый ...

David Montgomery Womens Jersey