Главная / АГРОНОВИНИ / Ціни на ячмінь можуть впасти

Ціни на ячмінь можуть впасти

Цього року очікується найбільший світовий урожай ячменю за останні десять років. З другого боку попит з боку традиційних країн-покупців, зокрема Саудівської Аравії, знижується. Ці фактори ймовірно спричинять падіння цін на культуру, яка останні роки демонструвала високу вартість. Про це розказала Світлана Малиш аналітик ринків Чорноморського регіону агентства Thomson Reuters під час Міжнародної конференції Grain Ukraine 2019 в Одесі, передає propozitsiya.com.

Весною були рівні температури і відсутність морозів сприяли гарним прогнозам на урожай озимої пшениці в Україні. Українські зернові надбали другу успішну позицію в історії. За прогнозом виробництво пшениці в Україні може бути рекордним – на рівні 27,2 млн т. Виробництво кукурудзи – 32 млн т. «Це також можливий рекордний показник. Щодо цін – усе міняється дуже швидко, фактично щоденно. Для українського зерна усе залежить від попиту, що генеруватимуть імпортери, а також від пропозицій конкурентів у відповідному секторі», — додала Малиш.

Основний конкурент України по пшениці – Росія. Вона постачає зерно із вмістом протеїну 12,5%. В Україні такої пшениці значно менше, наші виробники пропонують зерно з 11,5% протеїну, але Росія останнім часом також виробляє її більше. «Відбувається збільшення конкуренції в цьому секторі. Протеїн у зерні залежить в першу чергу від погоди, Південні і Східні регіони більш підходять для вирощування пшениці з високим вмістом білку».

Можливі обсяги експорту: по пшениці – 17-18 млн т, по кукурудзі – 27 млн т. По останній культурі слід враховувати великі перехідні залишки (близько 2 млн т). Основні імпортери кукурудзи: країни Європа, Єгипет, Туреччина.

На думку аналітики експортери повинні переключити інтереси до Азійський ринків, саме вони будуть перспективні. «По кукурудзі ми конкуруємо з Південною Америкою. Вікно можливостей – це літні місяці, коли ми маємо експортний потенціал для кукурудзи», — пояснила Світлана Малиш.

Ситуація з ринком ячменю не визначена. Прогнозується зниження попиту зі сторони Китаю та Саудівської Аравії. І разом з тим найбільші за останні 10 років площі посіву у світі. Це вплине на ціну. «Торгівля триває декілька місяців, далі ціна стає не привабливою. Цього року ціна була хороша, але у зв’язку із зниженням попиту та збільшенням посівів, ймовірно буде знижуватися», — пояснила експерт.

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Близько 1,1 млн га підмораторних земель в Україні вже фактично продані, — Сольський

Станом на серпень 2019 року, за договорами довгострокової оренди і емфітевзису в Україні близько 1,1 ...

David Montgomery Womens Jersey