CLAAS: з конвеєра зійшов 40-тисячний КОМБАЙН JAGUAR

На головному підприємстві CLAAS в місті Харзевінкль було випущено ювілейний 40-тисячний  кормозбиральний комбайн JAGUAR. Серійне виробництво моделі було запущено ще в 1973 році. Успіху JAGUAR сприяло впровадження інноваційних рішень і висока ефективність машини. Доказом цього є присудження комбайну JAGUAR TERRA TRAC золотої медалі за інновації на виставці сільськогосподарської техніки і тваринництва SIMA 2019 Парижі. Про це пише propozitsiya.com.

Стрімке зростання обсягів оброблюваної кукурудзи в кінці 1960-х років стало вимагати більш продуктивних технологій збирання, оскільки навісні та причіпні знаряддя досягли межі своїх можливостей. CLAAS швидко оцінив потенціал ринку і вже в червні 1973 року розпочав випуск кормозбирального комбайна – моделі JAGUAR 60 SF.

Всього через три роки вийшов JAGUAR 80 SF, в якому було впроваджено кілька удосконалень: можливість від’єднання живильного корпусу від корпусу барабана, додані швирялка-вентилятор, що забезпечує безперервну подачу матеріалу, що подрібнюється в транспортний візок, і перший автопілот на JAGUAR.

Продаж понад 7 тисяч одиниць JAGUAR 690, 680, 685 і 675 дозволив CLAAS стати лідером європейського ринку. Модель JAGUAR 800 з’явилася на ринку в 1993 році в якості передсериїної партії. Двигуни нового модельного ряду з потужністю від 310 до 354 к.с. розміщувалися за керованої віссю перпендикулярно напрямку руху, що дозволяло реалізувати просту систему прямого приводу, оптимізувати систему охолодження і полегшити доступ всередину машини для її технічного обслуговування. Така конфігурація встановила стандарти для всіх кормозбиральних комбайнів, в яких вони продовжують використовуватися по всьому світу і сьогодні. Крім того, завдяки оптимізації навантаження на ведучий міст вперше стало можливим задіяти восьмирядну кукурудзяну приставку. Також була передбачена система централізованого змащування. Прискорювальний барабан для більш швидкого руху потоку рослинної маси був встановлений відразу після доподрібнювача зерен CORN CRACKER.

2001 ознаменувався ще одним важливим досягненням – під капотом JAGUAR 900 запрацював двигун в 605 к.с. Також був повністю оновлений дизайн кабіни. Тепер стало можливим  налаштовувати і відслідковувати всі функції через бортовий термінал. Наприклад, контролювати процес заточування ножового барабана або встановлювати налаштування протиріжучих пластин.

Починаючи з сезону 2003 року з’явилася найшвидша версія комбайна SPEEDSTAR, що розвиває швидкість до 40 км / ч. З 2016 року клієнти CLAAS отримали ще більшу продуктивність і комфорт в експлуатації завдяки запуску легендарної моделі GREEN EYE з потужністю в 623 к.с.
Представлена ​​до початку сільськогосподарського сезону 2008 року 900-я серія JAGUAR заявила про досягнення в своїх характеристиках найвищого рівня продуктивності та якості подрібнення. Нові моделі в лінійці були оснащені двигунами різної потужності, а також інтелектуальною системою. Крім того з’явилися датчики безперервного вимірювання вологості кормової маси, а експлуатація машини стала ще більш зручною завдяки терміналу CEBIS і новому ножового барабану V-MAX. У 2009 році золота медаль на виставці Agritechnica була присуджена автоматичній системі управління силосопровода AUTO FILL, впровадженої на комбайнах JAGUAR 900-й серії. Система забезпечує простий, автоматично регульований процес заповнення транспортного причепа, яка істотно зменшує робоче навантаження на механізатора.

Ще одну престижну нагороду «Машина року» JAGUAR отримав на виставці Agritechnica-2011. Серед відзначених журі робочих функцій – система управління потужністю двигуна DYNAMIC POWER, яка регулює її відповідно до поточного робочого навантаження.

2014 рік став дебютним для чергового покоління JAGUAR 800. В цій серії слідом за JAGUAR 900 була також впроваджена система автоматичного управління потужністю двигуна DYNAMIC POWER.

Нарешті, в 2017 році CLAAS представила ще більш вдосконалені моделі кормозбиральних комбайнів JAGUAR 900-й серії. Серед нових функцій: безступінчатий привід приставки, поліпшена система потоку маси, а також унікальна концепція шасі і система AUTO FILL, що виключає втрати і дозволяє здійснювати бокове або заднє вивантаження.
Останнім представником в сімействі став JAGUAR 960 TERRA TRAC, що надійшов на ринок в 2018 році. Це перший кормозбиральний комбайн на напівгусеничному ходу. До числа явних переваг нової концепції відносяться запобігання процесу ущільнення грунту і можливість руху по дорогах загального користування завдяки компактним габаритам. Інтелектуальна система розвороту на краю поля виключає пошкодження трав’яного покриву і дає можливість цілорічної експлуатації техніки. На сільськогосподарській виставці SIMA саме ця машина була удостоєна золотої медалі.

Сьогодні лінійка комбайнів JAGUAR включає в себе 12 моделей. Це дозволяє CLAAS пропонувати фермерам всього світу кормозбиральні комбайни з такими характеристиками, які в повній мірі задовольняють потреби будь-якого господарства.

У 2019 40-тисячний JAGUAR зійшов із заводського конвеєра. Їм став комбайн на напівгусеничному ходу TERRA TRAC з особливим дизайном на бічних панелях – зображенням граціозно хижака –  ягуара.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *