Компанія Bejo, голландський селекціонер овочевих культур, уклала неексклюзивну угоду про дослідження та комерційне ліцензування з міжнародною науково-дослідницькою компанією Corteva Agriscience та Інститутом Броуд Массачусетського технологічного інституту та Гарварду, що є американським біомедичним та геномним дослідницьким центром.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Corteva.
Згідно з угодою Bejo отримає доступ до інтелектуальної власності CRISPR-Cas9 для редагування геному для сільськогосподарських потреб, що дозволяє проводити дослідницькі роботи та програми, а також використовувати їх у потенційних майбутніх комерційних розробках. Поки, за умови діючого законодавства, компанія використовуватиме технологію CRISPR-Cas9 лише для дослідницьких цілей.
Берт Шрейвер, директор з досліджень та розвитку компанії Bejo, сказав: «Технології редагування геному, такі як CRISPR-Cas9, відкривають можливості для пришвидшення програм селекції овочів у Bejo. Вони покращують наше розуміння генетики та надають інструменти для розвитку нових рис, таких як абіотичний стрес та стійкість до хвороб. Це допомагає фермерам вирощувати культури більш стійким способом та задовольняти зростаючий попит на здорове овочівництво у світі».
Тепер Bejo має доступ до широкого спектру інструментів редагування геномів, що дозволить компанії зміцнити свою здатність виробляти більш ефективні сорти овочів та сприятиме вирішенню глобальних проблем харчування та стійкості. Тепер вони можуть застосовувати цю технологію для виробництва насіння овочів, зокрема капусти, цибулі, моркви та ін.
Сем Ітінгтон, керівник відділу технологій Corteva Agriscience, зазначив: «CRISPR-Cas9 має величезний потенціал для розробки більш поживних, стійких та продуктивних культур. Ми пишаємося тим, що даємо можливість Bejo дослідити нові застосування цього потужного інструменту в овочевих культурах. Інвестиції Bejo у редагування геному відображають зростаючу впевненість у тому, що політичне середовище Європейського Союзу (ЄС) буде і надалі відкриватися, дозволяючи фермерам та споживачам ЄС отримувати вигоду від цієї інновації у селекції рослин».
Corteva Agriscience прагне до відкритих інновацій та співпраці з науковою спільнотою з метою розробки інноваційних рішень для сільгоспвиробників.
Джерело: propozitsiya.com