Главная / АГРОНОВИНИ / Для експорту українських яблук найбільш перспективним є ринок Азії

Для експорту українських яблук найбільш перспективним є ринок Азії

Азійський ринок сьогодні є найбільш перспективним для експорту яблук з України. Як повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА), таку думку висловив директор асоціації Федір Рибалко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ПроАгро Груп.

«На сьогоднішній день, для того, щоб цей сектор і надалі розвивався, потрібно збільшувати долю експорту, тому що внутрішнє споживання яблук в Україні буде зменшуватися через зменшення населення та зростання роздрібних цін. Україна буде рухатись за тим же сценарієм, що і Європа, де ціни виробників і ціни роздрібних мереж відрізняються в 3 рази. Відповідно об’єми споживання будуть зменшуватися, а надлишок яблук, який утвориться внаслідок зменшення споживання, потрібно буде експортувати», — зауважив він.

Серед найбільш перспективних ринків для експорту українських яблук експерт виділив Гонконг.

«Рівень споживання яблука у Гонконзі є достатньо високим. Місто щорічно імпортує 160 тис. тонн яблук при населенні близько 8 млн чоловік. Звичайно, більшу частину складають китайські яблука, але тим не менш, рівень споживання продукції, при досить високому доході є доволі великим», — розповів експерт.

Незважаючи на те, що Китай є найбільшим експортером яблука в світі, країна імпортує приблизно 60 тис. тонн яблука щорічно. Але варто розуміти, що незважаючи на невеликі об’єми, Китай закуповує виключно преміальне яблуко. Це зумовлено тим, що частина населення з недовірою ставиться до системи виробництва китайської продукції, або просто хоче спробувати інший смак і готова платити за це великі гроші.

Ще однією країною, на яку експерт пропонує звернути увагу українським виробникам є Індія.

«Споживчі смаки в Китаї та Індії дуже сильно відрізняються. Якщо для китайських споживачів основним критерієм є хрусткість і соковитість, то для індусів головний параметр — це солодкість яблука. До того ж варто відзначити, що в азійському регіоні проживає близько 200 млн людей, хворих на діабет, і 30-40% з них — в Індії. На сьогоднішній день рівень доходу населення низький, і тому мало хто приділяє увагу цьому питанню. Але в майбутньому ця проблема буде стимулювати поширення тенденції здорового харчування в країні. Споживання ягід, фруктових снеків та смузі в майбутньому створять попит на ці продукти», — пояснює Рибалко.

Ще одним цікавим ринком є Бангладеш. Щороку країна імпортує близько 230 тис. тонн яблука. Бангладеш є однією з найбідніших країн в регіоні і тому ціна на яблуко у них найнижча — на рівні 70-80 центів за кг. Але цікавим є той факт, що країна зацікавлена в дрібних яблуках, 50-го калібру. Тобто, фактично, це яблуко, яке в Україні іде на переробку. Зацікавленість в дрібному яблуці зумовлена доволі великими родинами в Бангладеші, число дітей в яких сягає 8-10 чоловік.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Онлайн продажі продуктів харчування в Україні в 30 разів менше світових

В Україні частка онлайн фуд-рітейлу менше 1%, а загальна частка e-commerce становить близько 5-6% (у ...

David Montgomery Womens Jersey