Для вступу України до ЄС аграрії мають бути готові до European Green Deal, – Алекс Ліссітса

На сьогоднішній день український агросектор готовий до приєднання до ЄС, ключове питання – чи буде він готовий до цього у 2030 році, коли вступить в дію European Green Deal, зауважив генеральний директор ІМК та член Президії УКАБ Алекс Ліссітса під час 2-ої панелі Hard Talk – дискусії «Як виглядає шлях України до ЄС?». 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

«Якщо говорити про ЄС-2030, то наразі український агросектор знаходиться приблизно на рівних умовах з європейським, оскільки ні вони не знають, що робити з Європейським зеленим договором, ні ми», – вважає Алекс Ліссітса.

Європейський зелений договір – це основний документ, на якому базується аграрна політика ЄС до 2050 року, і який передбачає: зменшення викидів CO2, зменшення використання хімікатів, розширення частки органічного виробництва до 25% від загального виробництва тощо. 

Проте, за словами Алекса Ліссітси, сьогодні агросектор України має перевагу, і за 7 років ми «добіжимо» швидше, ніж аграрії Європи, але нам потрібно починати рухатись вже зараз. 

Щодо розвитку переробки, то для того, щоб Україна могла експортувати більше аграрної продукції з вищою доданою вартістю потрібно:

  • Ринки збуту. Якщо Україна найближчим часом стане членом ЄС та, відповідно, буде ринок збуту – ми забезпечимо ЄС та інші країни світу високоякісною переробленою продукцією. 
  • Проектне фінансування, бажано беззаставне, на період 7-10 років, тобто так звані «довгі» гроші з тривалою віддачею. 
  • Адаптація трудового законодавства та відповідна іміграційна політика для того, щоб залучити висококваліфіковані кадри. 
  • Залучення на ринок України іноземних компаній, щоб відбувався технологічний прогрес та розбудова. 
  • «Якщо наша країна виконає вищезазначені пункти, то найближчі 10-12 років її рівень переробки збільшиться в рази і українська продукція буде присутня на багатьох ринках країн ЄС», – Алекс Ліссітса.

    Джерело: propozitsiya.com

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *