До ВР подано проєкт оновленого Закону «Про аграрні розписки»

У Верховній Раді під номером 2805 зареєстровано проєкт оновленого Закону «Про аграрні розписки».

Про це повідомив спеціаліст фінансового сектору Проєкту «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов у ході «круглого столу» з представниками ЗМІ, що пройшов 6 лютого в Києві, пише propozitsiya.com.

«Перший досвід функціонування в Україні інструменту аграрних розписок показав, що процес випуску аграрної розписки треба спрощувати, здешевлювати і прискорювати», — сказав Кирило Мухомедзянов.

Також він зауважив, що чинний закон був написаний передусім під виробників польових культур і недостатньо враховує специфіку тваринництва, овочівництва чи ягідництва, обмежуючи можливості господарств із цих галузей залучати кошти під аграрні розписки. 

Головними нововведеннями, які пропонується здійснити у сфері аграрних розписок, на думку розробників законопроєкту, мають стати наступні:

  • Аграрна розписка стає неемісійним цінним папером, тобто аналогом векселям і складським документам.
  • Аграрну розписку можна буде видавати в електронній формі, а нотаріальне посвідчення вже не буде обов’язковим.

Як пояснив К. Мухомедзянов, це дасть змогу фермеру видати аграрну розписку через особистий кабінет вдома на комп’ютері чи смартфоні (якщо, звичайно, є достатній рівень довіри у іншої сторони), заощадивши час на поїздку до нотаріуса і гроші на його послуги. Річ у тім, що не менше 80% витрат, пов’язаних з випуском аграрної розписки, припадають на послуги нотаріуса. 

«Відповідно, зробивши розписку неемісійним цінним папером і електронним документом, ми зменшимо обсяг коштів, часу і зусиль на випуск аграрних розписок, що особливо оцінять дрібні виробники», — сказав К. Мухомедзянов.

Буде запропоновано стандартну форму аграрної розписка, яка включатиме всі ті необхідні реквізити, на які був запит від учасників ринку.

Аграрні розписки поширюватимуться не тільки на рослинництво, а й на тваринництво та первинну переробку, а видавати їх зможуть не тільки господарства, а й кооперативи.

Буде законодавчо обумовлена можливість видачі міжнародних аграрних розписок.

Термін фінансування буде дозволено збільшити, що забезпечить можливість залучення довгострокового фінансування (наприклад, багаторічних культур і тваринництва), адже зараз аграрні розписки можна видавати лише на один сезон.

Як додав К. Мухомедзянов, оподаткування стане простішим.

«Звичайно, цього не зробити одним лише законом про аграрні розписки, тому ми передбачаємо зміни до деяких інших законів та прийняття підзаконних актів», — пояснив він.

Як очікується, оновлений Закон «Про аграрні розписки» набуде чинності вже в 1 півріччі нинішнього року.

 

Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *