Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для весняної посівної

Другий рік поспіль USAID в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна) надаватиме домогосподарствам у постраждалих від війни громадах та вимушеним переселенцям долучилися компанії Bayer, яка надала 1 032 кг насіння овочів, а також компанія Syngenta. Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз USAID АГРО.

Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки. 

Розподіл насіння буде здійснюватися через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах  визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад. Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців. 

У реалізацію цього проекту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів , кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової. Цього вистачить, щоб забезпечити більше 100 000 домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проекті та забезпечити продовольчу безпеку деокупованих громад.

«Городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами .Щоб підтримати мешканців деокупованих  та прифронтових громад, а також вимушених переселенців, ми реалізуємо цей проект за підтримки Програми USAID АГРО для забезпечення цих людей та їхніх родин овочами. Ми запрошуємо насіннєві компанії, які бажають приєднатися до цієї важливої ініціативи, пожертвувати своє насіння.  Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected]», – розповів Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад.

Така ж ініціатива з підтримки домогосподарств була реалізована навесні 2023 року. Тоді Всеукраїнська асоціація громад в рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 000 домогосподарств з 391 громад скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 000 т овочів для забезпечення своїх родин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *