Новий засіб з’явився внаслідок об’єднання вивчення генетичних даних рослин і нових методів селекції.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epochtimes.com.ua.
Одна із проблем використання синтетичних інсектицидів полягає в тому, що вони не лише вбивають шкідників, але й шкодять корисним комахам, наприклад бджолам, жукам і метеликам. Вода із залишками пестицидів стікає з полів у озера й струмки, що ставить під загрозу існування біорізноманіття цілих екосистем.
Раніше ми вже повідомляли про низку інновацій, спрямованих на сталий розвиток ферм. Наприклад, про програму, що допомагає фермерам ідентифікувати хвороби рослин, і про робота, який відлякує шкідників.
Тепер же група дослідників із Технічного університету в Мюнхені (TUM) розробила біодеградуємий пестицид, який поширює запах, що утримує небажаних комах на відстані.
За основу нового засобу професор Томас Брюк та його команда із відділу промислової біотехнології узяли тютюн — рослину, яка виробляє натуральний пестицид cembratrienol (скорочено CBTol).
Спочатку дослідники виділили частини геному тютюну, які відповідають за виробництво натурального репеленту. Потім вони додали їх у геном бактерій E. coli. Генетично модифіковані бактерії вирощують у великих бочках, після чого пестицид відокремлюють і використовують як спрей.
Дослідження вчених показали, що спрей cembratrienol може захистити від попелиць, але не токсичний для комах. Він також не накопичується в навколишньому середовищі. Ще один плюс — спрей має антибактеріальний ефект. Це означає, що його можна використовувати в якості нетоксичного дезинфікуючого засобу.
Дослідники вважають, що cembratrienol можна використовувати для захисту від патогенів, які викликають MRSA, а також від збудника пневмонії та лістеріозу.
За словами Брюка, новий натуральний пестицид може стати ключем до «корінної зміни захисту сільськогосподарських культур», у якому увага приділятиметься не знищенню шкідників, а їх відлякуванню.
Джерело: propozitsiya.com