Главная / АГРОНОВИНИ / Експерти обговорили погляди кандидатів у Президенти на сільське господарство

Експерти обговорили погляди кандидатів у Президенти на сільське господарство

15 березня в Інституті аграрної економіки НААН відбувся інформаційно-дискусійний захід на тему «Виборчі програми кандидатів у президенти – Погляди на розвиток аграрного сектору України», пише propozitsiya.com.

Організатором дискусії виступив «Німецько-український агрополітичний діалог». В ній взяли участь, окрім фахівців проекту, також професор Київської школи економіки Олег Нів’євський, президент асоціації «Земельний союз України» Андрій Кошіль, представник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець. На дискусію були запрошені представники аграрної галузі — виробники, науковці, журналісти галузевих ЗМІ.

Учасники дискусії, проаналізувавши програми 10 найпопулярніших кандидатів у Президенти, відзначили, що думки кандидатів у президенти стосовно скасування мораторію на продаж с/г землі розходяться. Два кандидати у президенти – лідер Радикальної партії Олег Ляшко та представник української націоналістичної партії «УКРОП» Руслан Кошулинський категорично проти відкриття ринку с/г землі. Представники «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Олександр Вілкул вважають, що рішення щодо зняття мораторію повинен приймати народ через референдум. Володимир Зеленський виступає за формування прозорого ринку землі. У той час як інші кандидати у президенти підтримують зняття мораторію лише за певних умов.

Так, Юлія Тимошенко закликає до створення належних правових механізмів реєстрації та захисту права приватної власності на землю. Анатолій Гриценко наполягає на зміцненні фінансової спроможності фермерів, зупинки тіньового обігу земель та збільшенні вартості землі. Нажаль у передвиборчій програмі чинного президента не має згадок про земельний ринок та напрямки реформування державної підтримки.

Можливо це пов`язано з тим, що скасування мораторію на продаж с/г земель не є популярним рішенням, яке схвалює більшість виборців. Але, раніше заявлена позиція президента була «за» відкриття ринку землі та обмеження покупки в одні руки, а також заборона її продажу іноземцям. У Новому курсі Юлії Тимошенко зазначено, що дрібні фермери повинні мати пільгові права на придбання землі. Одночасно, Андрій Садовий вважає, що фермерам потрібно надавати дешеві кредити на придбання землі.

За встановлення обмежень в одні руки виступають три кандидати – пані Тимошенко, Андрій Садовий  та Олександр Шевченко. При цьому останній визначає максимально можливу кількість придбаної землі на рівні 200 га. Позицію щодо продажі с/г земель державної  власності висловила лише пані Тимошенко.

За заборону продажу або розпорядження с/г землі іноземцям виступають одразу 5 кандидатів на пост президента – Тимошенко, Ляшко, Вілкул, Садовий та Шевченко. Три кандидати наполягають на створенні земельного кадастру – це Тимошенко, Ляшко та Гриценко. При цьому останній вважає, що відкриття ринку землі можливо лише при 100% готовності кадастру.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Виробництво цукру в Україні скоротиться

За оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 ...

David Montgomery Womens Jersey