Експерти вважають побоювання щодо браку потужностей зберігання зерна дещо перебільшеними

Повномасштабна війна змусила аграріїв призвичаюватися до нових умов та швидко реагувати на будь-які виклики. Зокрема, блокування морських портів України змусило їх вибудовувати нові логістичні ланцюжки, розповів Ярослав Штика, член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Великі перехідні залишки й невизначеність щодо реалізації збіжжя  на тлі браку потужностей зберігання пришвидшили процеси пошуку нових рішень: хтось переобладнував усі наявні технічні приміщення під зерносховища, хтось будував нові, а хтось намагався закупити «рукави», які дуже швидко стали дефіцитним товаром в Україні. 

Виробники сільгосппродукції постійно будують, відновлюють чи переробляють корівники, свинарники, навіси та й інші виробничі сільськогосподарські приміщення під зберігання зерна. І цей рік не є виключенням.

У класичній літературі описані навіть варіанти виготовлення буртів з дерев’яними стінами різної висоти, є готові технічні рішення. Враховуючі сучасні полімерні матеріали та можливість відвести воду від бурту, можна виготовляти бурти різних об’ємів обмежені тільки шириною плівки чи тенту. Зрозуміло, що дане рішення оптимально  для невеликих партій зберігання, але дає можливість розмістити декілька тисяч тон при потребі.

Якщо у господарстві є навіс, для зберігання зерна можна використовувати зберігання у біг-бегах. Дає можливість розмістити зерно у декілька ярусів при наявності техніки. Але необхідно приділяти увагу якісним характеристикам, дешеві комплектації біг бегів, нажаль після першого використання повторно не використаєш.

Тобто рішення є завжди – питання, який об’єм збіжжя потрібно закласти на зберігання.

«Думаю, що цього року Україна трохи змінить свій погляд на зберігання зерна. Цілком можливо, що наратив щодо браку потужностей також дещо перебільшений», — вважає  Ярослав Штика.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *