У резолюції також визнається вклад сільського населення та корінних народів в сталий розвиток та біорізноманіття. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ФАО.
18 грудня 2018, Нью-Йорк/Рим – ФАО вітає знакову резолюцію Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, згідно з якою була прийнята Декларація про права фермерів та інших категорій громадян, що працюють в сільських районах.
Декларація, прийнята Генеральною Асамблеєю 17 грудня 2018 року, спрямована на захист прав сільського населення, включаючи фермерів, працівників, зайнятих в сільському господарстві і працівників в сільських районах, та корінних народів, і в той же час визнає їх внесок в сталий розвиток і біорізноманіття та виклики, з якими вони стикаються.
«ФАО вітає прийняття декларації. Сільські жителі постійно залишалися осторонь – вони складають переважну більшість бідних в світі і, як правило, мають більш низьку заробітну плату та обмежений доступ до води, енергії, соціальний захист та інших послуг, необхідних для їх сталого розвитку. Тепер нам надана можливість змінити цю реальність», – сказала Карла Мукава, директор Представництва ФАО в Нью-Йорку.
Конкретні права, закріплені в Декларації, включають право на достатнє харчування, земельні і водні ресурси. Декларація також підтверджує необхідність поваги культурної самобутності і традиційних знань сільських жителів, а також визнає необхідність забезпечення соціального захисту та гендерної рівності в сільських районах.
Ухвалення Декларації є кульмінаційною точкою інклюзивного переговорного процесу, очолюваного Болівією, який тривав шість років. ФАО підтримала процес прийняття Декларації, яка пов’язана з більшістю принципів та настанов, прийнятих Комітетом з всесвітньої продовольчої безпеки та різними органами ФАО.
Зокрема, в Декларації згадуються Добровільні керівні принципи відповідального управління володінням і користуванням земельними, рибними і лісовими ресурсами в контексті національної продовольчої безпеки та інші глобальні конвенції, такі як Міжнародний договір про генетичні ресурси рослин для виробництва продовольства та ведення сільського господарства. Теми і цінності, що лежать в основі Декларації, тісно пов’язані і з іншими аспектами роботи ФАО, в тому числі з роботою з корінними народами.
Очікується, що Декларація також матиме позитивний вплив на засоби до існування сімейних фермерських господарств, які виробляють понад 70 відсотків продовольства в світі – і більше 80 відсотків – в країнах, що розвиваються – у вартісному вираженні. ФАО надає знання та ресурси країнам-членам на підтримку Десятиліття дій ООН з питань харчування і Десятиліття сімейних фермерських господарств ООН, які підкреслюють центральну роль селян, дрібних рибалок і тваринників у створенні стійких продовольчих систем, що забезпечують здоровий раціон харчування для всіх.
Джерело: propozitsiya.com