Фермер-ветеран виграв грант від УВФ на купівлю агродрону

Ветеран АТО Іван Павліш зІ Львівщини кілька років тому відкрив власне фермерське господарство, а нещодавно виграв грант на купівлю агродрону для свого фермерського господарства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на espreso.

«Всі учасники бойових дій мають першочергове пільгове право на приватизацію земельних ділянок. У мене з’явилася можливість отримати 2 га землі та розвивати власну справу. Я порадився зі своїм товаришем, він ширше займається фермерством, має свій земельний банк і багато техніки. Перша моя ідея була посадити горіховий сад, тоді це було популярно», — розповів Іван.

Спочатку майбутній фермер збирав інформацію і паралельно розпочав процедуру приватизації ділянки. Це забрало доволі багато часу, тому що йому довелося судитися з місцевою владою. В ході судових спорів йому трапилась можливість взяти в оренду ще додаткових 20 га землі.

У 2018 році він вирішив диверсифікувати свою діяльність та посадити батат — так звану солодку картоплю. Перший урожай — близько 300 кг батату. Вже через два дні все було продано, а люди ще продовжували писати, чи немає у наявності батату.

«На цей рік у мене були грандіозні плани вийти на промисловий рівень вирощування батату, хотів зробити стаціонарний полив ділянок, розробляв брендинг, назву для торгової марки, думав над пакуванням та логістикою. Паралельно збільшував земельний банк. Долучив до фермерської справи інших учасників бойових дій з нашого регіону, маючи юридичний бекграунд, допоміг їм з приватизацією земельних ділянок, частину з них вони передали мені в оренду. Зараз маю в обробітку близько 40 га. Але прийшла війна, 25 лютого я вирішив знову мобілізуватися, тому все довелося призупинити», — розповідає військовий.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ветеран бойових дій служить в одній з бригад армійської авіації.

На одному з курсів, де навчають керувати бойовими дронами, Іван познайомився з чоловіком, який розповів йому багато цікавого про використання агродронів.

«Ми поговорили, я почерпнув багато цікавої інформації й просто поїхав з цим додому. Розумів, що купити агродрон, який коштує 20 тисяч євро, для своїх 40 га мені не вигідно, інакше доведеться пів життя працювати, щоб якось відбити ці гроші. Брати в кредит, тим більше у час війни, теж не дуже хороша ідея».

Одного дня Іван випадково натрапив на інформацію, що Український ветеранський фонд проводить конкурс грантів для ветеранів.

«Мало купити сам агродрон, він також потребує потужного генератора, який буде заряджати батареї. Грантову заявку писав у вільний від служби час, загалом це зайняло близько двох тижнів. На конкурс було подано близько 70 заявок з різних регіонів країни, фонд профінансує 30 з них. За рейтингом мій проєкт був на третьому місці».

Іван також взяв на себе відповідальність співфінансування у розмірі 300 тисяч грн для навчання операторів, закупівлі засобів захисту, страхування дрона та ін.

«Як правило, можливість співфінансування завжди підсилює заявку, донор бачить, що ви готові також вкластися та продовжувати розвивати проєкт. За умовами заявки, я зобов’язався взяти на роботу двох ветеранів, які мають досвід роботи з безпілотниками. Звісно, агродрон — це не те ж, що і бойовий дрон, та думаю, людям буде нескладно. Це також хороший спосіб повернутися з війни та почати працювати у цивільному житті», — пояснив Іван Павліш.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *