Підприємства, що переробляють сільгосппродукцію, працюють ледве на третину потужностей, а частина цьогорічного врожаю і досі стоїть на полях, бо складати і зберігати зерно ніде. Причина – відсутність повноцінного експорту та постійні знеструмлення. Елеватори не можуть просушити зібране восени і взимку збіжжя, повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на звіт фермерських господарств.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nashemisto.dp.ua.
На Дніпропетровщині лише частина фермерів подужали придбати генератори, щоб сушити та зберігати зерно, однак через це процеси здорожчали в рази. Тому більше половини тяжко вирощеної кукурудзи досі на полях, частина там і залишиться. Зібрати та зберегти врожай часом дорожче, ніж просто кинути.
«Зараз у нас десь 70 відсотків кукурудзи стоїть на полях, її не збирають в зв’язку з тим, що ніде просушить практично. Ранні гібриди, які не встигли зібрати, вони такі нестійкі, стебло буде ламатися, вітром його похилить і на цьому все закінчиться», – пояснює фермер Іван.
На олійниці у Криворізькому районі на Дніпропетровщині раніше приймали до 40 машин, зараз 5-7. Власники 22 роки йшли до того, аби їх продукція могла конкурувати на європейському ринку. До війни 90 відсотків відправляли на експорт і вперше за весь період роботи змушені були зупинитись. Через знеструмлення, спричинені російськими обстрілами. На генераторі змогли лише розвантажити привезене, аби відпустити водіїв.
«Після таких зупинок нам дуже складно відновити процес. Повні преса продукції, їх треба розвантажити, вона уже далі не зможе перероблятись і по-новому провести запуск», – розповідає головний енергетик підприємства Олександр Насридінов.
Врешті така робота підприємств та фермерських господарств призведе до зростання цін і дефіциту товарів як в Україні так і за кордоном, прогнозують агроексперти.
Джерело: propozitsiya.com