Фундаментальна проблема, які пригнічують аграрний сектор в Україні, окрім високої вартості логістики та збільшення вартості засобів виробництва – відсутність обігових коштів у аграріїв. Про це кажуть як великі, так і малі виробники сільгосппродукції. Наслідками стало суттєве збільшення собівартості виробництва агропродукції та зменшення інтенсивності використання добрив і засобів захисту рослин.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на poglyad.info.
Зокрема, в агрокомпанії «Росток Холдинг» зазначають, що у планах на сезон – тотальна економія: будуть заощаджувати на всьому, на чому вдасться.
«У першу чергу будемо економити на добривах, насінні та ЗЗР, – зазначає Дмитро Купавцев, генеральний директор «Росток Холдинг». – Дуже, звичайно, не хочеться економити на хімії, адже в майбутньому це може погано відобразитися на врожаї».
За словами Купавцева, через війну аграрії змінили структуру посівів на менш затратні культури, відмовившись від посіву дорогої кукурудзи. Через оптимізацію загальні витрати мінеральних добрив на 1 га зменшилися на третину, а засобів захисту рослин – на чверть.
У середніх та невеликих фермерів ситуація ще гірша. Загалом експерти прогнозують зниження обсягів використання добрив: нітратних – на 30-47%, фосфатних – на 51-100%, калійних – на 41-100% залежно від культури.
Джерело: propozitsiya.com