Главная / АГРОНОВИНИ / Фермери Естонії влаштували пікет через недостатнє фінансування с/г галузі

Фермери Естонії влаштували пікет через недостатнє фінансування с/г галузі

Фермери Естонії влаштували пікет Естонської аграрно-торговельної палати проти недостатнього фінансування галузі сільського господарства в країні. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ee.sputniknews.

Пікет відбувся вранці у вівторок, 10 грудня, біля будівлі Рійгікогу. Протестний захід зібрав понад сто фермерів, які приїхали до Таллінна з усіх кінців Естонії. В руках учасників пікету були подарункові коробки, на яких були написані імена депутатів Рійгікогу.

«Коробок було рівно 101 — за кількістю членів естонського парламенту. У кожну був запакований маленький іграшковий трактор, покликаний, за задумом організаторів акції, нагадувати народному обранцеві про потреби сільського господарства Естонії», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в аграріїв Естонії є цілком зрозумілі претензії до влади. Так, під час виборів депутатів естонського парламенту, які пройшли в Естонії в березні 2019 р., в якості внутрішньодержавних дотацій в сільське господарство була озвучена сума в €15,3 млн (максимально можлива згідно регуляцій ЄС). Однак цієї осені ця сума вже знизилася в три рази — і лише незадовго до пікету, як повідомили естонські ЗМІ, підвищилася до €10,3 млн.

«Очікування суспільства від сільського господарства і вимоги до виробників в різних країнах ЄС приблизно однакові, проте дотації сільському господарству Естонії протягом багатьох років були нижче середнього рівня по ЄС. В інших країнах-членах ЄС європейська влада відшкодовує витрати с/г виробників майже в повному обсязі, в той час як в Естонії ці витрати несуть самі аграрії», — пояснив голова правління Естонської аграрно-торговельної палати Роомет Сирмус.

Але так як вимоги необхідно виконувати в будь-якому випадку, то в Естонії недолік фінансування призводить до підвищеного боргового навантаження, меншої конкурентоспроможності та підвищеними цінами на місцеву сільгосппродукцію.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey