Фермери спрогнозували ціни на кавуни

Другий рік поспіль українці не можуть поласувати херсонськими кавунами, а місцеві фермери не мають змогу ані виростити, ані продати свій врожай. З іншого боку цього року Українці мають шанс спробувати кавуни вирощені на заході нашої країни. Місцеві аграрії посадили цього екзотичну для своєї місцевості ягоду, щоб компенсувати нестачу на ринку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на weukraine.

На батьківщині найсолодших кавунів – Херсонщині – урожай втрачено, кажуть в Асоціації фермерів Рівненщини. Підтоплені сотні гектарів полів, але ягода цьогоріч буде. Аграрії взялись масово вирощувати кавуни на Полтавщині, Миколаївщині, Рівненщині та навіть на Закарпатті.

«Того року експериментували, цього року вже впроваджують. По 10-12 гектарів висаджують вже професійні сорти, гібриди кавуна», – розповів голова асоціації Андрій Кузьмич.

На українських прилавках вже зараз з’явились кавуни з Туреччини за 45-50 грн за кг тож дефіциту не буде, кажуть в Асоціації фермерів. А коли дозріють ягоди в різних регіонах України, а це буде в серпні, ціни знизяться навпіл.

«Якщо 1 серпня десь 15 грн за кг буде. Ясно, якщо привезти з півдня в Київ, то буде трошки дорожче, додати треба логістику. Десь буде 20 грн або більше», – розповів Микола Стрижак, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *