Фермери з усієї України обговорили на Рівненщині перспективи вирощування ягід

Виробники та переробники  плодово-ягідної продукції з усієї України з’їхалися до Рівного на науково-практичну конференцію «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати». Від Рівненщини взяли участь понад 20 господарників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Рівненської обласної державної адміністрації.

На заході обговорювалися питання застосування  високоефективних технологій в ягідництві, основні тренди та виклики для галузі в умовах воєнного стану.

Директорка Департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надія Переходько зазначила, що на сьогодні в області площа садів і ягідників становить близько 500 га. Більше половини насаджень – малина. 

«В умовах війни аграрії Рівненщини використовують всі можливості для розширення своїх виробництв. Зокрема, грантові кошти на розвиток садівництва. В цьому році Мінагрополітики підтвердили 3 проєкти на загальну суму 8,7 млн грн. Крім того, на розвиток ягідництва 11 фізичних осіб та підприємці залучили 2,5 млн грн грантів», – розповіла Надія Переходько.

Також в 4 громадах області за участю с/г товаровиробників впроваджується проєкт «Розвиток органічного ягідництва в територіальних громадах», який підтримується Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії. Проєктом передбачено будівництво міні заводу з заморозки ягід (60 тонн), закладання промислової плантації органічної малини (15 га)  та навчання з органічного плодівництва.

Участь в панельних дискусіях взяли голова асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич та керівник ТОВ «Сади Полісся», які поділилися досвідом щодо залучення грантових коштів на садівництво і ягідництво.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *