Главная / АГРОНОВИНИ / Херсонський кавун вже в Києві — ціни стрімко падають, починається експорт

Херсонський кавун вже в Києві — ціни стрімко падають, починається експорт

Масове збирання ранніх сортів кавуна почалася в Херсонській області України. Перші оптові партії кавунів, за повідомленнями експертів EastFruit, сьогодні вже досягли оптових ринків Києва. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

У міру просування збирання, ціни на кавун стрімко знижуються. Найперші ранні кавуни фермери продавали по 15 грн/кг і навіть дорожче при відвантаженні з поля ($0,57 доларів США за кг). Однак буквально за кілька днів оптова ціна впала більш ніж в два рази. Вже сьогодні, в суботу 22 червня, фермери Херсонщини намагаються продавати кавун з поля за 7 грн/кг ($0,26 доларів США за кг), проте в деяких випадках ціни опускаються навіть до 5 грн/кг ($0,19 доларів США за кг).

«Основною проблемою при реалізації раннього кавуна в Україні є недовіра до нього споживачів. Тому нерідко, при збільшенні обсягів виробництва ранніх сортів кавуна, ціни на нього знижуються дуже швидко, тому що багато хто побоюється підвищеного рівня нітратів в цій ранній ягоді. На насправді ж, рівень нітратів в кавунах ніде, крім пострадянського простору, ніхто не контролює, тому що вважається, що навіть теоретично це не може представляти небезпеку для споживача», говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Дуже часто отруєння при споживанні кавунів пов’язані зовсім не з нітратами, а з тим, що цей великий плід просто забувають ретельно помити. Але ж до кавуна традиційно торкається дуже багато людей: і тих, хто вибирає собі продукт в роздробі, і тих, хто його прибирав, завантажував, розвантажував і т.п. Крім того, кавун дозріває лежачи на грунті, і він є одним з найбрудніших фруктів зовні, але, в абсолютній більшості випадків абсолютно безпечним всередині. Але не потрібно забувати ретельно вимити його поверхню і руки до початку розрізання кавуна», пояснює Андрій Ярмак.

Справжньою проблемою для представників мереж супермаркетів є наявність на полицях залишків імпортного кавуна. Роздрібна ціна на нього в багатьох магазинах України коливається від 30 до 50 грн/кг, а супер-ранній український кавун пропонується і дорожче 100 грн/кг в деяких магазинах, в той час як вже з завтрашнього дня кавун українського виробництва можна буде купити в кілька раз дешевше. Очікується, що оптова ціна на нього в понеділок буде складати від 15 до 20 грн/кг і може ще більш знизитися вже до кінця наступного тижня.

 «У 2018 році Україна експортувала 18,5 тис. тон кавуна — лише трохи більше, ніж в 2017 році. Тим не менш, це був один з найгірших показників експорту за останні чотири роки, тому що експортні відвантаження в 2015 та 2016 роках були значно більше. Україна могла б істотно збільшити обсяги експорту кавуна, якби вона розвивала річкову логістику. Контейнерні поставки кавуна вгору по Дніпру до Білорусі з подальшою доставкою автотранспортом до Польщі, Німеччини, Великобританії та інших країн Європи різко б підвищили конкурентоспроможність українського кавуна на цих ринках, тому що обходилися б набагато дешевше. І це б «потягнуло» за собою експорт і інших видів української продукції, а також транзитні потоки турецьких овочів і фруктів», говорить Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) і один з головних ідейних натхненників відновлення транспортування фруктів, овочів і баштанних по Дніпру.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Завершення інвентаризації державних сільгоспземель відтермінують на 2 місяці: коронавірус завадив

Завершення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності відтермінують до 21 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу ...

David Montgomery Womens Jersey