Як новий штам коронавірусу, виявленого у Великобританії, вплине на український ринок овочів і фруктів?

Стрімкий розвиток подій із новим штамом коронавируса, який виявлено в Великобританії, може привести до перебоїв із поставками продовольства в країну, в тому числі овочів і фруктів, і вплинути на весь європейський плодоовочевий ринок.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Протягом доби кілька десятків країн світу, в тому числі і країни ЄС, повністю припинили будь-яке транспортне сполучення з Великобританією. Сама Великобританія закрила найбільший порт Дувр. Практично всі авіарейси також були скасовані.

«Великобританія входить до трійки найбільших імпортерів свіжої плодоовочевої продукції в світі, після США і Німеччини, розділивши третю позицію з Китаєм. Кожен день в країну поставляється імпортних овочів і фруктів на $ 27 млн, а в передсвяткові дні та ще й у зимовий період, як зараз, ця сума перевищує $ 100 млн», — пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і с/г організації ООН (ФАО).

«Збій у поставках, який стався зараз — це не тільки дефіцит овочів і фруктів для споживачів у Великобританії, але й різка втрата виручки для постачальників, які кожен день втрачають таку астрономічну суму. Однак ми очікуємо, що питання постачання критичних вантажів будуть вирішені досить швидко», — прогнозує Андрій Ярмак.

Найбільше заборона на поставки вдарила по Іспанії, яка поставляє близько 20% всього британського імпорту плодоовочевої продукції. Серед великих постачальників плодоовочевої продукції в Великобританію також Нідерланди, Німеччина, ПАР, Бельгія, Франція, Перу і Чилі. А ось головними продуктами, які будуть недопоставлені до Великобританії внаслідок блокування транспортних артерій, будуть банани, столовий виноград, цитрусові (мандарини, апельсини, лимони, грейпфрут і т.п.), тепличні помідори і перець, а також яблука і свіжа лохина.

Жодна з країн нашого регіону не входить в число навіть 50 найбільших постачальників свіжих овочів і фруктів до Великобританії. Україна займає 60-те місце в рейтингу імпортерів, а основну виручку отримує від експорту свіжої лохини, сезон поставок якої вже завершився.

А ось постачальники яблук і волоських горіхів — двох інших важливих позицій плодоовочевого експорту України до Великобританії, можуть постраждати від тимчасових логістичних складнощів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *