Главная / АГРОНОВИНИ / Як за рік змінилися ціни на малину в Україні

Як за рік змінилися ціни на малину в Україні

На ринку малини відновилась тенденція до зниження ціни, в тім вартість ягоди все одно залишається рекордно високою. Про це повідомили в «Інфо-Шувар», із посиланням на данні власного моніторингу гуртових цін на малину. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Перша українська малина з’явилась на ринку ще в середині червня, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» першу ягоду виробники із Закарпаття пропонували по 150 грн/кг (5 EUR/кг). До кінця місяця ціна знизилась до 50-55 грн/кг(1,6-1,83 EUR/кг) і трималась на такому рівні аж до кінця першої декади липня. Від початку другого тижня липня  малини на «Шуварі» стало значно більше,  тому ціни пішли до низу. Протягом першого тижня липня малина подешевшала в середньому на  20%, але навіть після цього ягода  все одно залишається рекордно дорогою: на початку липня 2017 року малина коштувала 30-33 грн/кг, а  в 2018 році ціни були ще нижчими — 28-30 грн/кг.

«Висока вартість малини в цьому сезоні пояснюється меншим врожаєм, і на Півдні і на Заході країни в цьому сезоні погодні умови були не найкращими. До того ж в минулому сезоні дрібні фермери почали розкорчовувати  насадження малини через низьку рентабельність цього бізнесу. Це теж негативно вплинуло на врожай поточного року. До речі, схожа ситуація по малині і в Польщі, в цьому році малина там коштує на 30% дорожче», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

В «Інфо-Шувар» повідомили, що головне зниження ціни на малину ще попереду, зазвичай найнижчі ціни на малину встановлюються в середині серпня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Робота в Естонії — фермери проти депортації українських заробітчан через порушення карантину

«Хмари», які густішали над українськими заробітчанами через загрозу депортації за порушення коронавірусного карантину в Естонії, ...

David Montgomery Womens Jersey