Якби харчові відходи були країною, вона стала б третьою за кількістю викидів парникових газів на планеті, говорять експерти ООН — автори дослідження «Індекс харчових відходів».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook Костянтина Ялового.
За словами фахівців, щороку у світі викидають понад 900 мільйонів тонн – харчових продуктів – близько 17% їжі, доступної споживачам у продажу або в домашніх господарствах. При цьому 60% харчових відходів викидають не ресторани чи магазини, а люди зі своїх будинків.
Дослідження показує, що під час пандемії коронавірусу кількість побутових відходів скоротилася – люди стали ретельніше планувати свої покупки продуктів харчування. Не зважаючи на це, проблема є глобальнішою та серйознішою, ніж вважали раніше.
У минулому зайві харчі вважали проблемою виключно багатих країн, оскільки споживачі купували більше, ніж могли з’їсти. Нинішнє дослідження доводить, що значні харчові відходи є всюди.
923 мільйони тонн їжі, які даремно викидають щороку, могли б заповнити 23 мільйони 40-тонних вантажівок — порівнюють дослідники.
ООН закликала країни активізувати боротьбу з відходами й скоротити їх удвічі до 2030 року, оскільки вони негативно впливають на стан біорізноманіття і забруднення світу.
Україна точно не належить до найбагатших країн. Але проблема викидання зайвої їжі нас теж стосується. Давайте мудріше планувати свої покупки та харчування, щоб не викидати їжу в той час, коли мільйонам людей її не вистачає.
Джерело: propozitsiya.com