Главная / АГРОНОВИНИ / Індія залишається основним покупцем української олії понад 10 років

Індія залишається основним покупцем української олії понад 10 років

За січень-червень 2019 року Україна експортувала олійних культур на $619 млн, що на 5% менше показників за відповідний період минулого року. Як повідомляє прес-служба Інституту аграрної економіки, основним експортним товаром цієї групи залишається соя, якої у I півріччі 2019 року продано за кордон більше 1,5 млн тон на сумму $500 млн — майже 81% експорту олійних. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ПроАгро Груп.

Вартість експорту 181 тис. тон насіння ріпаку становить $76 млн, а 63 тис. тон насіння соняшнику — $25 млн.

Першу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних олійних культур в цьому році утримує Туреччина, яка помітно посилила свої позиції. Якщо торік за півроку вона закупила майже чверть (24,9%) зарубіжних поставок цього виду вітчизняної продукції на ринки країн світу, то за І півріччя 2019 року — близько третини (31,4%).

За січень-червень 2019 року Туреччина закупила українських олійних культур на суму $199 млн. Вартість поставок олійних до Туреччини цього року може становити близько $400 млн.

Відчутно менші закупівлі олійних культур здійснюють Єгипет (13,5%), Білорусь (11,7%), Німеччина (7,9%), Греція (4,2%), Польща (4,2%), Ліван (4,1%) та Португалія (3,7%). Сукупна частка цих країн перевищує 75% доходів від реалізації олійних культур.

У I півріччі 2019 року Україна експортувала жирів та олії майже на $2,4 млрд, що на 3% перевищило минулорічний показник за відповідний період. Основним експортним товаром цієї групи є олія соняшникова. За шість місяців цього року її продано за кордон на суму близько $2,2 млрд, на 2% більше ніж, за І півріччя 2018 року.

Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За січень-червень 2019 року її частка у структурі українського експорту цього виду продукції склала 32,1%.

Решта основних країн-імпортерів помітно поступаються Індії за вартісними обсягами закупівель: Китай (12,9%), Нідерланди (9,4%), Ірак (8,2%), Іспанія (6,3%) та Італія (5,6%). Сукупно на ці шість країн припадає близько 75% вартості експорту олій та жирів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У яких українських продуктів є високі шанси потрапити на полиці європейських магазинів, — гендиректор Metro Cash&Carry

П’ять років тому Україна зробила свій вибір на користь Європейського союзу, підписавши угоду про зону ...

David Montgomery Womens Jersey