Учені з іспанського Інституту сільськогосподарських досліджень і розробок ім. Нейкера Басков створили екологічно чисту суміш відходів сільського господарства і пивоваріння, яка може служити альтернативою пестицидам.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на intelligentliving.
Коли цукор витягується з ячменю в процесі комерційного пивоваріння, утворюється побічний продукт — пивна дробина. Також після екстракції олії із зібраного насіння ріпаку залишається твердий побічний продукт, відомий як ріпаковий шрот.
Відтак іспанські вчені скомбінували пивну дробину з ріпаковим шротом і свіжим коров’ячим гноєм і внесли цю суміш у ґрунт, де раніше сільгоспкультурам шкодили нематоди Meloidogyne incognita.
Навіть після хімічної фумігації найбільш стійкі паразити вижили. Натомість після внесення створеної іспанськими вченими суміші в ґрунт, ураженість рослин нематодами була істотно нижчою, ніж на необробленому ґрунті. Крім того, врожайність обробленої ділянки ґрунту була вищою на 15%.
Цей ефект був викликаний, в першу чергу, високим вмістом азоту в суміші, що посилює активність корисних мікробів у ґрунті, знищуючи нематод.
Крім того, він розщеплює органічні речовини, такі як гній, що дозволяє більш ефективно використовувати їх в якості добрива.
Джерело: propozitsiya.com