Італійські фермери зберігають яблука в печерах

Виробники яблук на півночі Італії використовують природні холодильники, висічені під схилом пагорба, щоб зберігати свій урожай у контрольованому середовищі, яке зберігає постійну температуру в усі пори року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на thedailystar.net.

Під фруктовими садами в Предайя, невеликому містечку в регіоні Трентіно, група Melinda створила 34 холодильні зони у величезних печерах, де вони можуть зберігати 12-13% своєї продукції та скоротити витрати на електроенергію.

У холодильних зонах печер яблука зберігаються в пластикових ящиках, складених стопкою, і переміщуються працівниками в захисних шоломах, які керують автонавантажувачами.

«На рівні впливу на навколишнє середовище ми побачили більше переваг і віддачі», — сказав Мауро Ерліхер, менеджер підземного заводу. Один із них, безумовно, пов’язаний з рівнем енергії, тому що за результатами тесту, проведеного минулого року ми виміряли 32% економії електроенергії в печері».

Зараз у печерах зберігається близько 30 000 тонн яблук, і очікується, що найближчим часом ця цифра зросте до 40 000 тонн.

Ерліхер пояснив, як у великих надземних холодильних камерах використовується «сендвіч-панель», ізольована поліуретаном і листами металу, щоб зберегти прохолоду всередині. У підземних печерах виконують роль панелей відіграють скелі.

Перш ніж використовувати печери, каміння охолоджують газом, внаслідок чого там підтримується постійна температура 1 градус Цельсія.

Один із фермерів, Лоріс Калліарі, сказав, що вони були налаштовані скептично, коли вперше почули про ідею печери, але швидко їх підкорили результати.

«Спочатку ми вагалися, але потім зрозуміли, що це працює, тому що це добре економить енергію, і це дуже довговічно. Ми сподіваємося, що зможемо продовжити наш проєкт».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *