Кавуни на волинських грунтах набирають вагу до 12 кг

Завдяки зміні клімату, перспективним родючим сортам і дієвим комплексам міндобрив сільгоспкультури, які донедавна вирощували переважно на півдні країни, почали успішно культивувати і на півночі країни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynnews.

Поблизу села Борохів Луцького району вже кілька років вирощує кавуни місцеве агрогосподарство, що донедавна спеціалізувалося лише на ягідних та овочевих культурах.

«Насіння кавунів ми висіваємо в касети і тримаємо їх у теплиці, – ділиться технологією вирощування співвласниця агрогосподарства Альона Климчук. – Розсаду висаджуємо на полі під плівку. Відстань між кущами – 50 сантиметрів, міжряддя – від 2,5 метра. Аби не залежати від примх погоди, сюди підвели крапельне зрошення».

На шести гектарах поля ростуть кавуни популярних серед аграріїв сортів Продюсер, Регус і Талісман. Вони добре почуваються на волинських ґрунтах і можуть набирати вагу до 12 кілограмів. Альона Климчук каже, що минулоріч з одного гектара у господарстві збирали до 40 тонн кавунів. А от диням місцевий клімат не дуже до вподоби.

«Ми їх посадили цьогоріч на пробу на двох гектарах, – провадить співвласниця агрогосподарства. – Дині добре виросли, і смакові якості у них відмінні. Проте у нас в області для цієї культури забагато вологи, і вона дуже швидко псується. Вчора вибрали, а сьогодні вже з дефектами. Дині більше підходить сухіший клімат. Кавуни виявилися невибагливими, їм на Волині вистачило сонця і вологи».

«Кавуни для Волині – культура нішева, – стверджує начальник відділу розвитку виробничої галузі департаменту АПР Волинської ОВА Олександр Книш. – Але ще недавно в області такими культурами вважалися яра пшениця, згодом – кукурудза на зерно, соняшник, соя. Нині їх вирощують у промислових масштабах. Зміна клімату, вибір перспективних нових сортів, застосування дієвих препаратів призводять до того, що ареал вирощування теплолюбних південних культур поступово переміщується на північ. Щодо кавунів, то нинішні температурні рекорди на Волині у літні місяці рослинам виявилися лише на користь. Тому перспективи для їх вирощування є».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *